PS5 i nowy Xbox z mocą większą od Google Stadia

Premiera prawdopodobnie w 2020 roku.

PlayStation 5 i następca Xbox One zaoferują moc większą niż 10,7 teraflopów i zadebiutują w 2020 roku - twierdzi Jason Schreier, jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, członek redakcji Kotaku.

Zgodnie z opublikowanym przez Schreiera na forum ResetEra wpisem, dokładną specyfikację konsol następnej generacji poznało do tej pory niewielu deweloperów.

„Pomimo niepotwierdzonych informacji o wysłaniu deweloperskich wersji sprzętu do twórców, liczba osób zaznajomionych z kolejną generacją wciąż jest bardzo ograniczona” - napisał dziennikarz.

ps52
Sony i Microsoft podobno ostrożnie dozują informacje

„Nawet w firmach takich jak DICE będzie niewielki zespół inżynierów, który pozna ogólną specyfikację. Cała reszta dowie się wtedy, kiedy powinna się o tym dowiedzieć. Aktualnie wtajemniczonych jest niewielu deweloperów” - dodał.

Wspomniane wcześniej 10,7 teraflopów to, zgodnie z zapewnieniami Google, moc osiągana przez usługę Stadia. Według Schreiera, „Sony i Microsoft celują w większą wartość”.

Dla porównania, PlayStation 4 Pro i Xbox One X oferują odpowiednio 4,2 oraz 6 teraflopów.

Źródło: ResetEra

Reklama

Skocz do komentarzy (28)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (28)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami