Kiedy osiągniesz maksymalny, 30. poziom w The Division 2, zabawa dopiero się rozpoczyna. Docierasz wtedy do tzw. endgame, czyli zawartości odblokowanej po przejściu głównych atrakcji.

Otrzymasz nowych wrogów do pokonania, nowe misje, a przede wszystkim - specjalizację do wyboru, wraz z nową, unikalną bronią.

Istnieją trzy specjalizacje, a każda nadaje się do innego stylu gry. Powinieneś więc zastanowić się i wybrać mądrze, w czym pomoże ci niniejszy poradnik. Opisujemy tu wszystkie specjalizacje - wraz z ich mocnymi punktami i słabościami.

The Division 2 - opis specjalizacji

W The Division 2 specjalizacje odblokujesz na poziomie 30. Otrzymasz wtedy możliwość wyboru między trzema z nich, a co się z tym wiąże - również między trzema unikalnymi broniami.

s1

Do każdego modelu możemy dodatkowo przypisać specjalne atuty, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Przyjrzyjmy się każdej z klas.

Burzyciel

To pierwsza dostępna do wyboru specjalizacja. Ta klasa wyposaży twojego żołnierza w potężną wyrzutnię granatów M32A1, która zadaje duże obrażenia obszarowe. Broń doskonale nadaje się do eliminowania wielu celów na raz czy zmuszania wrogów, by wyszli zza osłony. Trafieni oponenci zaczną się palić.

Zdolnością Burzyciela jest też zamiana wieżyczki na moździerz, który zasypuje pociskami wskazane miejsce.

Surwiwalowiec

Wybierając tę specjalizację otrzymasz kuszę z wybuchowymi bełtami, które po trafieniu nakładają na wrogów wybrane efekty. Broń doskonale sprawdza się w walce z opancerzonymi przeciwnikami.

Zdolności specjalne Surwiwalowca pozwolą ci jak najlepiej wykorzystać otoczenie.

Snajper

Karabin snajperski z pociskami kalibru .50 cali zadba o to, abyś mógł zadawać duże obrażenia pojedynczym oponentom z odległości i wielu wrogom, jeżeli są ustawieni w rzędzie (kula penetruje cele). Zobaczysz też wrażliwe punkty i znacznie łatwiej wycelujesz w odrębne części pancerza bossów.

Zdolności Snajpera pozwalają zwiększyć obrażenia zadawane przez zwykłe karabiny, więc możesz być też skuteczny na bliższym dystansie.

Jak zdobyć punkty specjalizacji

Aby przypisać atuty do twojej broni specjalnej, będziesz potrzebował punktów specjalizacji. Te otrzymasz, awansując po otrzymaniu 30. poziomu.

s2

W prawym górnym rogu ekranu zobaczysz, że pasek doświadczenia wciąż tam jest, mimo że twoja postać nie zwiększy już poziomu ponad 30. rangę. Kiedy pasek się wypełni, otrzymasz punkty specjalizacji.

Która specjalizacja jest najlepsza

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie - musisz dopasować klasę do swojego stylu gry. Jeżeli nie przepadasz za starciami na bliskim dystansie, naturalnym wyborem będzie Snajper, natomiast pozostałe specjalizacje są bardziej uniwersalne.

Burzyciel dobrze sprawdzi się w roli podobnej do tanka - czyli agenta odpornego na postrzały i zadającego obrażenia wielu wrogom na dużym obszarze. Surwiwalowiec to z kolei klasa wspierająca drużynę.

Pamiętaj też, że bronie specjalne mają ograniczoną amunicję - zachowuj ją więc na najsilniejszych wrogów, a resztę eliminuj „standardowymi” metodami.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz