Sekiro - smoczy mór: konsekwencje, leczenie

Esencja moru - czym jest i jak leczyć.

Smoczy mór to przypadłość, która dopadnie - prędzej czy później - główną postać, a w szczególności osoby, z którymi miał kontakt. Schorzenie dotyka bezpośrednio postacie niezależne. Objawia się dokuczliwym kaszlem, który osłabia ich kondycje. Mór wywołuje shinobi poprzez częste zgony. Każda jego śmierć przybliża do uaktywnienia się choroby.

Za pierwszym razem smoczy mór pojawi się po kilku zgonach Wilka. Wówczas, po obejrzeniu filmu przerywnikowego, zobaczymy na ekranie napis: Esencja moru: rzeźbiarz.

Rzeźbiarz jest pierwszą postacią, która zachoruje na smoczy mór. Porozmawiaj z nim, a potem z Emmą, która pomoże wyleczyć ci tę chorobę. W ten sposób rozpoczniesz misję poboczną polegającą na wyleczeniu ludzi z tej dolegliwości.

083

Smoczy mór wpływa na pomoc losu. Im więcej postaci zachoruje na tę dolegliwość, tym bardziej obniży się współczynnik tego parametru. Wraz z kolejnymi zgonami głównego bohatera, pojawią się informacje o kolejnych osobach, które cierpią na to schorzenie.

Jak pozbyć się smoczego moru? Kluczowym przedmiotem do wyleczenia tej choroby jest Kropla smoczej krwi. Możesz ją zakupić u niektórych handlarzy lub zdobyć, eksplorując świat gry. Następnie należy użyć go przy posążku rzeźbiarza, aby uzdrowić z tej dolegliwości postacie niezależne.

080

Smoczy mór może pojawić się ponownie, dotykając inne osoby. Stanie się tak, gdy umrzesz kilkunastokrotnie - niezależnie od tego, że wcześniej już pozbyłeś się tej choroby. Użycie przy posążku rzeźbiarza kolejnej Kropli smoczej krwi rozwiąże ponownie ten problem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami