Sekiro - boss: Płonący Byk

Wściekły byk.

Do areny walki z bossem dostaniesz się od strony posążka rzeźbiarza: Brama zamku w Ashinie. Ta walka jest kluczowa dla przebiegu fabuły, gdyż odblokuje dostęp do nowego rejonu - Zamek w Ashinie.

Gdy wejdziesz na arenę walki z bossem, zabij po cichu strażnika odwróconego do ciebie tyłem. W oddali zobaczysz skutego byka oraz dwóch przeciwników. Gdy zbliżysz się do nich, byk uwolni się i pobiegnie w twoją stronę. Tak rozpocznie się walka.

  • Jeśli podchodzisz do starcia kilkukrotnie, warto skorzystać ze skrótów prowadzących do areny walki z bossem, aby zyskać na czasie. Wskazaliśmy je na stronie: Sekiro - Brama zamku w Ashinie.
  • Dwóch przeciwników stojących przy byku może zostać przez niego staranowanych, gdy ten się wyzwoli z więzów. Jeśli tak się stanie, boss ułatwi ci zadanie, gdyż nie będziesz musiał walczyć z dodatkowymi wrogami. W przeciwnym wypadku, strażnicy cię zaatakują. W tej sytuacji uciekaj przed bykiem, dopóki ten ich nie staranuje.
  • Kluczem do sukcesu w tej potyczce jest trzymanie się tyłu bossa, gdyż najgroźniejsze ataki wyprowadza głową. Aby jak najdłużej utrzymywać się z tyłu zwierzęcia cały miej wciśnięty przycisk odpowiedzialny za bieg i lawiruj tak, aby wróg nie miał szans cię dopaść.
  • Jeśli byk pędzi w twoją stronę, unikniesz jego ataków za pomocą odskoków lub biegnąc na bok. Po szarży bossa i jego ataku, staraj się od razu podbiec do jego tyłu, nie dając mu szansy na skuteczny atak.
  • Gdy tylko znajdziesz z tyłu bossa, zasyp go atakami.
  • Jego najczulszą częścią ciała jest głowa, dlatego - gdy tylko masz okazję - atakuj go też od przodu. Ciosy wymierzone w głowę nie dosyć, że zadają większe obrażenia, to jeszcze mogą ogłuszyć na chwilę byka.
  • Gdy boss będzie miał mało życia, wpadnie w szał. Będzie jeszcze bardziej rozszalały, a jego ataki będą jeszcze bardziej nieprzewidywalne. Nie zmieniaj taktyki i staraj się jak najszybciej dopaść byka i zadać mu śmiertelny cios.
079

W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz Koralik modlitewny oraz umiejętność: 2. stopień leczenia shinobi.

Gdy boss w końcu polegnie, bądź przygotowany do dalszej walki. Brama do zamku otworzy się i wybiegnie z niej dwóch przeciwników. Pokonaj ich, a następnie przejdź przez wrota. Za mostem zobaczysz posążek rzeźbiarza: Zamek w Ashinie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami