Nowa gra twórców Frostpunk trafi na PC, PS4 i Xbox One. Najdroższy tytuł w historii 11 bit

Tajemniczy Projekt 8.

Na spotkaniu z inwestorami, towarzyszącemu publikacji sprawozdania finansowego, przedstawiciele 11 bit ujawnili, że nowa gra studia - tytuł o roboczej nazwie Projekt 8 - ukaże się nie tylko na PC, ale również PS4 i Xbox One.

Jednocześnie poinformowano, że sekretna produkcja jest najdroższą w historii polskiego studia. Spółka szacuje, że budżet wyniesie około 20 milionów złotych, podczas gdy na Frostpunk wydano łącznie 12 milionów złotych.

Nad Projektem 8 pracuje obecnie 20 osób, ale ostatecznie tytułem będzie zajmowało się nawet 55 deweloperów, a więc tylu, ilu odpowiadało za wspomnianą strategię. W sumie liczebność całej firmy wzrosnie dwukrotnie - do 200 zatrudnionych.

frostpunk
Frostpunk odniósł ogromny sukces

Szczegóły na temat nowej gry 11 bit nie są na razie znane. Wiadomo jedynie, że powstaje od ubiegłego roku i niedawno zakończono fazę prototypu. Całość tworzona jest w oparciu o autorski silnik Liquid Engine.

Ogłoszono także, że w tym roku ruszą prace nad dwoma kolejnymi projektami. Budżet każdej również wyniesie około 20 milionów złotych, a wszystkie tytuły skalą mają przypominać Frostpunk. Prezes rodzimej spółki - Grzegorz Miechowski - liczy, że dzięki obranej strategii, studio będzie mogło wydawać kolejne produkcje, co 12 lub 18 miesięcy.

Poinformowano też, że 11 bit finalizuje rozmowy z platformami dystrybucji cyfrowej należącymi do Microsoftu, EA, Humble Bundle i Epic Games. Wartość podpisanych umów zagwarantuje firmie 3 miliony dolarów przychodów w tym roku.

To nie wszystko, ponieważ ujawniono, że do tej pory Frostpunk sprzedał się w 1,4 mln egzemplarzy. Bardzo dobry wynik gry przełożył się na finanse - w minionym roku studio wygenerowało 37,55 mln zł zysków netto (dwanaście miesięcy wcześniej: 3,42 mln zł).

Źródło: Graczpospolita, Stooq

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami