Strefa Mroku to świetny sposób na szybkie zdobycie cennego ekwipunku w The Division 2. Przetrwanie w miejscu, w którym walczymy zarówno z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję, jak i żywymi graczami, nie należy jednak do najłatwiejszych. Oto kilka porad, które ułatwią nam łowy.

Strefa Mroku - gra solo i w drużynie

Strefę Mroku możemy przemierzać w pojedynkę. W takim przypadku system matchmakingu postara się przydzielić nas do jednej sesji z innymi samotnymi graczami, by nie musieć ścierać się z pełnymi drużynami. Nie zawsze jest to jednak reguła i może się zdarzyć, że na swojej drodze napotkamy zgraną ekipę, której pokonanie będzie graniczyć z cudem.

Dlatego warto przed każdym wypadem do Strefy Mroku rozważyć kooperację z innymi graczami. Jeżeli nie posiadamy znajomych, wystarczy skorzystać z matchmakingu, dostępnego z poziomu opcji. W ten sposób gra dobierze nam kompanów na podobnym poziomie, z którymi wizyta w Strefie Mroku nie będzie już tak straszna.

s1

Grając w grupie, należy jednak pamiętać, że czyny jednego agenta przekładają się na status całej drużyny. Jeżeli członek naszej ekipy ukradnie wyposażenie, zhakuje terminal lub zabije innego agenta, cała grupa automatycznie otrzyma status zbuntowanego agenta.

 • Przemierzając Strefę Mroku w pojedynkę, należy uważnie analizować to, co dzieje się wokół nas.
 • Pomocne informacje podsuwać będzie nam pokładowy komputer.
 • Warto słuchać jego komend, gdyż poinformuje nas np. o przechodzącym nieopodal patrolu wroga.

Informacje od komputerowego pomocnika warto połączyć z analizą radaru. To z niego dowiemy się, z której strony nadchodzi niebezpieczeństwo. Taki zestaw danych pozwoli nam np. ominąć grupę silnych przeciwników lub w taki sposób zaplanować zasadzkę, by nie dać się oflankować.

Rozpoczynając walkę z przeciwnikami, warto wybierać takie miejsca i osłony, w których trudno będzie nas zajść z boku lub od tyłu. Przeciwnicy w The Division 2 bardzo chętnie flankują, co w Strefie Mroku jest szczególnie niebezpieczne. Walcząc z grupą, zawsze należy mieć to na uwadze.

s2

Strefa Mroku - przydatne porady

Przemierzając Strefę Mroku, należy pamiętać o kilku istotnych poradach, dzięki którym przetrwanie w niebezpiecznym terenie będzie łatwiejsze.

 • Nie ufaj nikomu. Przebywając w Strefie Mroku zakładaj, że każdy gracz może się obrócić przeciwko Tobie.
 • Nie oddalaj się od drużyny. Szarżowanie w pojedynkę do przodu może się szybko zakończyć Twoim zgonem.
 • Podczas walki uważaj na flankujących przeciwników.
 • Grając w grupie, korzystaj z umiejętności, które wspierają Twoich towarzyszy (np. dron leczący).
 • Pamiętaj, że silnych przeciwników możesz spotkać dosłownie wszędzie, dlatego powoli przemierzaj ulice i jeżeli to możliwe, kryj się za osłonami.
 • Jeżeli usłyszysz odgłosy walki, dokładnie zbadaj sytuację i zaatakuj w najbardziej odpowiednim momencie. Być może dzięki temu uda Ci się zaskoczyć i wyeliminować innych graczy.
 • Grając jako zbuntowany, kontroluj, kiedy inni gracze próbują zabezpieczyć swój sprzęt. Spróbuj im go wykraść, szczególnie jeżeli towarzyszy Ci drużyna.
 • Gra jako zbuntowany agent jest opłacalna nawet wtedy, gdy nie chcesz zabijać innych graczy. Możesz kraść łupy i szukać kryjówek złodziei.
 • Regularnie przyzywaj helikopter i zabezpieczaj znalezione wyposażenie. Im dłużej przebywasz w Strefie Mroku, tym większa szansa, że stracisz łup, którego nie odesłałeś.
 • Jeżeli podczas podjęcia pojawią się inni gracze, staraj się pozostawać w ukryciu tak długo, jak to możliwe. Obserwuj otoczenie i łup przyczepiony do helikoptera. Otwórz ogień dopiero wtedy, gdy przeciwnicy spróbują go przejąć.

Reklama