Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 - klan: jak dołączyć, stworzyć, postępy

Wszystko o organizacjach.

The Division 2 - z racji posiadania pierwiastka gry MMO - pozwala na tworzenie klanów. Te działają nieco na wzór gildii, w których zarządzamy grupą Agentów.

Deweloperzy stworzyli klany po to, aby gracze w łatwy sposób mogli znaleźć użytkowników, którzy mają podobny cel. Możliwość założenia takiej grupy pojawia się już na początku przygody.

W tym poradniku opisaliśmy działanie klanów, a także wytłumaczyliśmy, w jaki sposób je tworzyć i do nich dołączyć.

The Division 2 - podstawowe informacje o klanach

W skład klanu może wejść do 50 kont z maksymalnie czterema postaciami na konto. Każdy ma możliwość założenia klanu, ale aby ten się rozwijał, musi mieć co najmniej czterech członków.

Członkowie organizacji dowiadują się najważniejszych informacji o klanie dzięki specjalnej tablicy, która wyświetla wieści o działalności i postępach. Członkowie mogą tam też zostawiać ogłoszenia, a dowódcy przypinać wiadomości, by zarządzać operacjami.

Każdy klan ma dostęp do dwóch kanałów czatu głosowego (z miejscami na 25 członków). Członkowie mogą wykorzystywać komunikację nie tylko wtedy, kiedy są obok siebie, a w dowolnym momencie i niezależnie od tego, czym zajmują się Agenci.

Siedzibą twojego klanu jest wschodnie skrzydło Białego Domu. Tam możesz przebywać wraz z innymi członkami klanu i planować dalsze zadania. Zobaczysz tu również trzy osoby, które w danym tygodniu zarobiły dla grupy najwięcej.

Jak dołączyć do klanu

Aby wyszukać interesujący cię klan i do niego dołączyć, wyjdź do głównego menu i skorzystaj z zakładki Społecznościowe. Pojawi się szereg opcji, dzięki którym znajdziesz interesujące cię organizacje.

  • Aktywności - Główna działalność klanu: PvE, PvP lub jedno i drugie.
  • Pora największej aktywności - Kiedy w ciągu doby klan jest najbardziej aktywny.
  • Atmosfera - Ogólna atmosfera klanu - wolisz zrelaksowany, wyluzowany klan; grupę skupiającą się na pewnych aspektach gry, czy może klan PvP, dla którego najważniejsza jest rywalizacja?
  • Wymagany mikrofon - Czy klan wymaga mikrofonu, aby móc do niego dołączyć.
  • Język - Podstawowy język używany podczas rozmów w klanie.
  • Region - Region geograficzny, z którego pochodzą członkowie klanu.

Jak założyć klan

Aby założyć klan, musisz udać się do menu głównego, a potem wybrać zakładkę Społecznościowe, gdzie zobaczysz odpowiednią opcję.

Pierwszym krokiem przy zakładaniu klanu jest stworzenie insygniów, czyli reprezentacyjnego obrazka. Wybierzesz spośród zestawu ikon, teł i ramek, by zaprojektować wyjątkowy styl.

Kolejny etap to wybranie nazwy. Ta może mieć od 4 do 15 liter, a tag klanowy - widoczny dla wszystkich graczy - składa się z 3 wielkich liter. Jest też opcja wpisania tekstu prezentacji klanu.

Zakładając klan ustawisz poziom prywatności, wybierając jedną z trzech opcji:

  • Otwarty - Klan pojawia się w wynikach wyszukiwania i jest dostępny dla wszystkich graczy.
  • Tylko na zaproszenie - Klan pojawia się w wynikach wyszukiwania, ale wymagane jest wysłanie zgłoszenia, które zostanie rozpatrzone przez dowództwo klanu.
  • Prywatny - Klan prywatny nie pojawia się w wynikach wyszukiwania i można do niego dołączyć jedynie po otrzymaniu zaproszenia od dowództwa klanu.

Członkowie klanu dzielą się organizacyjnie na różne rangi:

  • Dowódca - Dowódca klanu, który ma dostęp do wszystkich administracyjnych funkcji związanych z klanem.
  • Porucznik - Ranga oficerska. Porucznik może wysyłać zaproszenia, przeglądać zgłoszenia do klanu, awansować i degradować członków klanu, jak również moderować tablicę klanu.
  • Agent - Zaufany członek klanu, który może zapraszać potencjalnych rekrutów do klanu.
  • Rekrut - Rekrut to nowy członek klanu o ograniczonym dostępnie do funkcji administracyjnych związanych z klanem.

Jako dowódca lub porucznik możesz przeglądać zgłoszenia do klanu.

Postępy klanu

Kiedy zdobywasz swoją postacią PD, klan, którego jesteś członkiem, otrzymuje Klanowe Punkty Doświadczenia (KPD). Dzięki temu organizacja może awansować na wyższe poziomy aż do 30.

Kolejne poziomy to szereg korzyści, jak i nowe opcje kosmetyczne dla insygniów.

Klan wypełnia też wskazane cele w postaci cotygodniowych projektów oraz ulepszania skrytki. Każde pomyślnie wykonane zadanie to nagrody dla wszystkich członków.

Cotygodniowe zadanie związane ze skrytką klanową polegają na zdobyciu określonej liczby KPD, ale po jej osiągnięciu można dalej walczyć o cele dodatkowe. Nagrody podzielono na trzy poziomy: brązowy (bonusy gwarantowane), srebrny i złoty (bonusy dodatkowe).

Z kolei projekty klanowe to tygodniowe zadania, wymagające wypełnienia określonych celów. Nagrodą jest premia do KPD.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tom Clancy's The Division 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze