Sekiro - Mur podzamcza - schody

Droga do kolejnego posążka, dwie walki z bossami.

Do tej lokacji dotarłeś od strony posążka rzeźbiarza: Mur podzamcza - ścieżka.

Już na początku tego etapu czeka cię walka z bossem Skuty Ogr, ale to nie koniec zmagań z trudnymi przeciwnikami. Niedługo później możesz zmierzyć się opcjonalnym bossem, Generałem Tenzenem Yamauchim.

O ile pierwsza walka jest obowiązkowa, gdyż odblokuje dostęp do dalszej części lokacji, to drugą możesz odpuścić i wrócić, gdy będziesz gotowy.

Boss: Skuty Ogr

Droga w kierunku bossa Generał Tenzen Yamauchi i posążku rzeźbiarza: Dolina pod mostem

Gdy uporasz się ze Skutym Ogrem, przedostań się przez wyrwę w murze (1) do wnętrza bramy. W środku znajdziesz Lunetę Kruka (umieszczona w ekwipunku podręcznym - służy do obserwowania oddalonych obiektów), a także - po lewej stronie, w pomieszczeniu za korytarzem - Nasiono tykwy.

058

Na dziedzińcu zobaczysz kilku wrogów, w tym bossa (2). Zanim staniesz z nim do walki, pozbądź się pozostałych oponentów. W tym celu przedostań się za bramę (3), gdzie będziesz bezpieczny - o ile wartownicy nie podążą za tobą. W pierwszej kolejności:

059
  • wyeliminuj drobnego przeciwnika (4) na murze, który alarmuje pozostałych wrogów, gdy cię zauważy;
  • następnie zabij strażnika z karabinem (5), zeskakując na niego, gdy inni oponenci będą oddaleni;
  • potem po kolei rozpraw się z wartownikami.

Pod murem znajdziesz Złom żelazny (6).

Boss: Generał Tenzen Yamauchi

Ukryta lokacja: przejście do rejonu: Świątynia Senpou, góra Kongo; boss: Bezgłowy; skrót do miejsca, gdzie odbyła się walka ze Skutym Ogrem

Za bramą, przy skałach, mieści się mały budynek, a za nim ukryte przejście (7) do części lokacji, w której walczyłeś ze Skutym Ogrem. Przed budynkiem znajdziesz przedmiot: Boskie konfetti (8).

060

Za pomocą linki wskocz na gałąź, a następnie zeskocz na półkę skalną (9). Pamiętaj, aby się chwycić krawędzi w czasie lotu.

061

Przesuwaj się w lewo i wejdź na półkę skalną, a potem zeskocz na ziemię (10) i wejdź do jaskini (11).

Gdy dotrzesz do urwiska:

  • skręć w prawo, by kontynuować podróż w kierunku miejsca, gdzie odbyła się walka ze Skutym Ogrem
  • jeśli skręcisz w lewo (zeskoczysz ze skarpy), to czeka się trudna walka z bossem - Bezgłowym - którego możesz ominąć. Dalej znajduje się przejście (skrót) do rejonu: Świątynia Senpou, góra Kongo, do lokacji: Świątynia demona dzwonu.
062

Skręcając w prawo i idąc w górę, dotrzesz do przepaści. Spójrz przed siebie i odnajdź zaczep. Za pomocą linki z hakiem przedostań się na najwyższą półkę skalną, a z niej - po gałęziach i skałach - przemieść się w kierunku budynku (12).

063

Gdy dotrzesz na górę, zaczep się i wejdź przez wyrwę w ścianie (13). W środku budynku znajdziesz dwa przedmioty, w tym Boską trawę, która służy jak lek. Przesuń zasuwę i otwórz drzwi do korytarza, który jest częścią bramy w lokacji, z której przed chwilą wyruszyłeś.

Droga do posążku rzeźbiarza: Dolina pod mostem

Na tyłach lokacji, w której stacjonuje boss Generał Tenzen Yamauchi, znajduje się zniszczony most (14). Po jego lewej stronie odnajdziesz przejście do posążku rzeźbiarza: Dolina pod mostem.

064

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami