Sekiro - boss: Skuty Ogr

Jak pokonać rozszalałego przeciwnika.

Skuty Ogr, którego znajdziesz w lokacji: Mur podzamcza - schody jest obowiązkowym bossem do pokonania. Nie można go ominąć.

Jeśli go nie zabijesz, nie dostaniesz się do kolejnego posążka rzeźbiarza: Dolina pod mostem.

W oddali, za schodami, ujrzysz bossa (1). Na ten moment jest skrępowany, ale gdy tylko się do niego zbliżysz, uwolni się i zaatakuje cię. Zanim podejdziesz do niego, uporaj się z dwoma przeciwnikami (2).

Na górze (3) czeka kolejny wróg. Nim też możesz się zając od razu, żeby nie przeszkadzał ci podczas walki z bossem. Dlatego gdy pójdziesz w jego stronę, Skuty Ogr uwolni się i pobiegnie za tobą, więc musisz szybko zabić strażnika z góry.

072

Kiedy uporasz się z przeciwnikami, stań do walki z bossem.

  • Pozbaw bossa pierwszego życia, zakradając się za jego plecy i wykonując morderczy cios. Jest to możliwe, gdy ogr zgubi cię z pola widzenia. Wówczas podejdź za jego plecy i pozbaw go pierwszej kropki życia.
  • W przypadku tej walki lepiej sprawdzi się odskok do tyłu zamiast uniku, ze względu na jego dalekie skoki w twoją stronę.
  • Ataki Skutego Ogra mają bardzo duży zasięg, boss skacze w twoją stronę i lub rzuca się na ciebie, dlatego utrzymuj bezpieczny dystans, który pozwoli ci odskoczyć od przeciwnika, ale na tyle bliski, abyś - po jego ataku - ataku mógł szybko podbiec i zadać mu jedno silne uderzenie lub dwa słabe.
  • Przydatnym narzędziem protezy w walce z bossem jest shuriken. Nie zadaje co prawda dużych obrażeń, ale ogr nie broni się przed „gwiazdkami”, więc dosyć łatwo go zranić.
  • Wystrzegaj się jego chwytów, gdy jesteś blisko przeciwnika (pojawi czerwony symbol) - wówczas najlepiej wykonać szybki unik na bok.
  • Skacząc na bossa z wyżej położonych punktów (np. gałąź drzewa lub skała), uderz go w locie, po czym ucieknij, aby nie miał szans cię dopaść.
  • Po niektórych atakach Skutego Ogra pojawi się zielona ikona obok jego szyi. Korzystając z linki z hakiem przyciągniesz się bliżej przeciwnika. Przez chwilę wróg będzie zdezorientowany, więc masz możliwość zadania jednego mocnego ciosu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami