Gracze wolą PS5 i Xbox Scarlett niż Google Stadia

Badania z Wielkiej Brytanii.

W kolejnej generacji sprzętowej gracze z Wielkiej Brytanii wolą kupić PlayStation 5 i następcę Xbox One niż postawić na Stadia - pomimo, że wiele osób jest zainteresowanych subskrypcją usługi Google.

Jedna czwarta przebadanych przez firmę Harris Interactive osób przyznała, że rozważa wykupienie usługi w przyszłości, ale Google przegrywa, gdy ankietowani mają wybrać tylko jedną, dominującą platformę.

41 procent graczy najprawdopodobniej kupi PS5, 24 procent Xboksa nowej generacji, a 19 procent Stadię. Usługa Google osiągnęła więc niewiele gorszy wynik od konsoli Microsoftu.

badania
PS5 zdecydowanie dominuje

Aż 17 procent ankietowanych rozważa kupno kolejnej konsoli Nintendo jako głównej platformy do rozgrywki.

Według badań, niepewność graczy w stosunku do Stadii wynika głównie z braku informacji o kosztach (dotychczas nie ujawniono żadnych szczegółów) oraz obaw związanych z ewentualnym brakiem popularnych gier, dostępnych na innych platformach.

39 procent przebadanych przez firmę Harris Interactive osób przyznało, że wie, co to Stadia, a 10 procent jest „bardzo dobrze zaznajomionych” z platformą.

Źródło: Harris Interactive

Stadia od Google - najważniejsze informacje:

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami