Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Scarlett? CD Projekt nie wyklucza

„Jest taki plan”.

W trakcie konferencji inwestorskiej kierownictwo grupy CD Projekt nie wykluczyło, że powstający Cyberpunk 2077 w przyszłości trafi na konsole nowej generacji - PS5 i następcę Xbox One o kodowej nazwie Scarlett.

Jeden z uczestników wydarzenia zapytał szefa firmy - Adama Kicińskiego - o możliwość przeniesienia produkcji na kolejne platformy Sony i Microsoftu. Menedżer przyznał, że są na to szanse i „wręcz jest taki plan”, zwłaszcza, że deweloperzy nie są ograniczeni silnikiem.

- Red Engine został zbudowany od podstaw w ten sposób, żeby móc być rozwijany z generacji na generację. W związku z tym, jeżeli mielibyśmy szansę w pewnym momencie wydać Cyberpunka na kolejnej generacji, jeżeli tak by się złożyło, to pewnie byśmy tego chcieli - tłumaczy.

cp2077_ps5
Cyberpunk 2077 może zawitać nie tylko na konsole obecnej generacji

Wydanie gry najpierw na PC, PS4 i Xbox One, a w późniejszym terminie na nowe konsole nie byłoby zaskoczeniem. Podobną strategię obierały inne studia w okresie przejściowym między generacjami - na przykład Rockstar z GTA 5.

Tytuł od twórców Wiedźmina 3 bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha. Akcję osadzono w futurystycznym Night City - fikcyjnej metropolii w USA. Gracze pokierują wykreowaną przez siebie postacią, obserwując wydarzenia z kamery FPP.

Cyberpunk 2077 nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery. Na spotkaniu z inwestorami ujawniono, że prace nad projektem są na zaawansowanym etapie, a gra zostanie zaprezentowana na E3 2019, gdzie Polacy szykują „mocny” pokaz.

Analitycy spekulują że PS5 i następca Xbox One zadebiutują najpóźniej w 2021 roku. Patenty sugerują, że platforma Sony otrzyma między innymi wsteczną kompatybilność, a z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft szykuje dwa modele swojej konsoli.

Źródło: Graczpospolita

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami