Sprzedaż PlayStation VR przekroczyła 4,2 miliona egzemplarzy

Popularność wirtualnej rzeczywistości.

Przedstawiciele firmy Sony ujawnili, że do 3 marca sprzedaż PlayStation VR, czyli gogli przeznaczonych do zabawy w rzeczywistości wirtualnej, przekroczyła 4,2 miliona egzemplarzy.

Warto zaznaczyć, że w sierpniu ubiegłego roku informowano o wyniku wynoszącym 3 miliony. To oznacza, że w zaledwie kilka miesięcy rozeszło się dodatkowych 1,2 miliona sztuk sprzętu.

Rezultat osiągnięty przez PS VR tłumaczy nacisk, jaki Sony kładzie na gry projektowane z myślą o rzeczywistości wirtualnej. Podczas wczorajszego programu State of Play tego typu produkcjom poświęcono dużo czasu antenowego.

psvr_sprzedaz
PS VR cieszy się dużym zainteresowaniem

Gogle zadebiutowały w październiku 2016 roku. Choć początkowo urządzenie cieszyło się dosyć wysokim zainteresowaniem klientów, później sprzedaż zaczęła maleć, co zaowocowało wynikiem miliona egzemplarzy w rok od premiery.

W odwróceniu niekorzystnego trendu pomogła znaczna obniżka ceny. Dzięki decyzji podjętej przez Sony, PlayStation VR stało się najtańszym profesjonalnym sprzętem do zabawy w wirtualnej rzeczywistości dostępnym na rynku.

no_mans_sky_vr
Wkrótce tryb VR otrzyma No Man's Sky

Nie jest to na razie jasne, ale spekuluje się, że trwają prace nad następcą gadżetu, który najprawdopodobniej pojawi się wraz z PS5. Jakiś czas temu odnaleziono patent na nowy kontroler dla gogli.

Niedawno zaś odnaleziono dokument, sugerujący, że Sony przygotowuje bezprzewodowy model PS VR. Urządzenie miałoby działać bez użycia kabli, w oparciu o przełączanie częstotliwości komunikowania z odbiornikiem podpiętym do konsoli.

Źródło: Blog PlayStation

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami