Metro Exodus z trybem Nowa Gra Plus i komentarzem twórców

W nowej aktualizacji.

Studio 4A Games opublikowało nową darmową aktualizację Metro Exodus. Najważniejszym elementem wprowadzonym przez twórców - nie licząc poprawek - jest tryb Nowa Gra Plus.

Opcja pozwala rozpocząć zabawę od początku, ale ze zgromadzonym przy poprzednim podejściu wyposażeniem. Dodatkowo podczas rozgrywki gracze mogą natknąć się na specjalne taśmy z komentarzem deweloperów, opowiadających o powstawaniu projektu.

Nowa Gra Plus oferuje kilka ustawień, umożliwiających spersonalizowanie zmagań do własnych preferencji. Przykładowo można zwiększyć poziom opancerzenia przeciwników i wytrzymałości potworów, a także sprawić, by ludzcy oponenci częściej używali granatów.

metro_exodus_aktualizacja
Nowa Gra Plus oferuje dodatkowe wyzwanie

Inne opcje zwiększają cykl dobowy z dwóch godzin czasu rzeczywistego do dwudziestu czterech oraz zwiększają częstotliwość występowania mgły, deszczu, śniegu i burzy piaskowej. Jest też funkcja aktywowania dodatkowych stref radiacji.

Tryb Nowa Gra Plus obejmuje również kolejny poziom trudności - Iron Mode - wyłączający możliwość zapisu rozgrywki w dowolnym momencie. W wariancie gracze zapiszą postępy jedynie pomiędzy misjami.

metro_exodus_latka
W świecie Metro Exodus występują różne mutanty

Przygotowano także ustawienia ekwipunku. Jedna z funkcji pozwala grać ze zgromadzonymi za pierwszym razem broniami i ich modyfikacjami - pełen ekwipunek otrzymamy po uwolnieniu Anny w Moskwie, a zabawę zaczniemy z wyposażeniem posiadanym, na końcu poprzedniej rozgrywki.

Inna ogranicza miejsce na arsenał do jednego. Kolejna wyłącza zaś tworzenie przedmiotów za pomocą plecaka, a jest też opcja nagradzająca bohatera kuszą na samym początku kampanii fabularnej.

Aktualizacja usuwa również szereg błędów, poprawia optymalizację, udoskonala RTX i DLSS na PC, ulepsza działanie oświetlenia na padzie od PS4 oraz dodaje obsługę myszy i klawiatury na Xbox One.

Źródło: Strona Metro Exodus

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami