Sekiro - Podzamcze Ashiny

Droga do posążka rzeźbiarza: Mur podzamcza - ścieżka do bramy. Znajdujemy pierwsze narzędzie do protezy shinobi.

Dotarłeś do tej lokacji z Zaniedbanej świątyni. Poniżej zobaczysz przeciwnika. Za pomocą linki z hakiem przedostań się na dach bramy, a następnie zabij z powietrza przeciwnika.

Idź dalej. Natrafisz na kilku przeciwniku. Staraj się ich nie alarmować, dlatego zabij ich po cichu. W tym miejscu znajdziesz kilka ciekawych przedmiotów jak cukierki Ako i Ungo oraz Odłamek naczynia, który służy do przykuwania uwagi wroga.

Odnajdź również ukrytą jaskinię (1). Dostaniesz się do niej, zeskakując z podłoża (2).

Pierwszą bramę musisz ominąć, gdyż jest zamknięta. Przy drugiej stoją wartownicy.

018

Jeśli chcesz uniknąć kłopotów i szybko dostać się do kolejnego posążku rzeźbiarza, za pomocą linki z hakiem dostań się na zadaszenie budynku (3) i obejdź go z prawej strony. Następnie zeskocz na skały. Poniżej, po lewej stronie jest umiejscowiony posążek.

W przypadku gdy chcesz trochę się pomęczyć i stanąć do walki z przeciwnikami - zeskocz na jednego ze strażników stojących przy bramie i zabij go morderczym ciosem, po czym stań do walki z drugim rywalem. Uważaj na wroga, który stoi przy zamkniętej bramie. Jeśli cię nie zauważy, podejdź do niego po cichu i zabij.

Za otwartą bramą znajduje się kilka wilków, które mogą cię usłyszeć. Walcząc z nimi, miej przygotowaną katanę do odbijania ciosów. Po ataku zwierzęcia, wyprowadź szybko kontrę. Zazwyczaj jedno uderzenie wystarczy do zabicia wilka.

Gdy przekroczysz drugą (otwartą) bramę, w oddali zobaczysz kolejną, trzecią (4). Zanim do niej dotrzesz, aktywuj posążek rzeźbiarza: Mur podzamcza - ścieżka do bramy (5), i odpocznij przy nim, jeśli wykorzystałeś tykwę leczniczą.

020

Za bramą czeka drugi boss, a nad nią - w przejściu - znajdziesz pierwsze narzędzie protezy (6) shinobi - Kółko shurikenów. Zanieś je do rzeźbiarza, aby je zamontować.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami