Days Gone - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, fabuła, świat. Wszystko, co wiemy.

Days Gone to kolejna gra na wyłączność PS4 i pierwsza produkcja amerykańskiego studia Bend na tę konsolę. Wcześniej twórcy zaprojektowali między innymi Uncharted na PS Vitę.

Nowy exclusive na PlayStation 4 to coś dla fanów zombie - choć teoretycznie deweloperzy nazywają przeciwników w grze „zainfekowanymi”. Tak czy inaczej, należy spodziewać się wrogów, którzy chętnie rozgryzą bohatera na kawałki. Days Gone jest grą z otwartym światem.

  • Premiera: 26 kwietnia 2019
  • Platforma: PS4
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: Sony Bend Studio
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Premiera i przedsprzedaż

Days Gone zadebiutuje 26 kwietnia 2019 roku. Trafi na PS4, a wersja na PlayStation 4 Pro zaoferuje między innymi lepszą rozdzielczość i inne usprawnienia oprawy graficznej.

Produkcja rozpoczęła się w 2015 roku.

Obecnie nie są jeszcze dostępne oficjalne oferty zakupu gry przedpremierowo. Zaktualizujemy ten artykuł, gdy tylko pojawią się informacje o pre-orderach z dodatkami.

daysgonehub

Fabuła oraz świat gry

Akcja Days Gone rozpoczyna się dwa lata po globalnej pandemii niebezpiecznego wirusa, po którym zainfekowani zamieniają się w zabójcze mutanty. Opowieść rozgrywa się na terenie USA.

Bohaterem jest niejaki Deacon St. John. Jego przeszłość jest owiana tajemnicą - na chwilę obecną nie potwierdzono jeszcze, czego dotyczy główny wątek fabularny.

Otwarty świat Days Gone zaoferuje przede wszystkim środowiska leśne i wiejskie. Napotkamy mniejsze skupiska ludności, ale bohater jest outisderem preferującym życie na własną rękę.

Twórcy przygotowali zmienny system pogodowy oraz dobowy, dlatego można liczyć na różne warunki atmosferyczne.

Gameplay

Pod względem rozgrywki, Days Gone można zaliczyć do kategorii gier action-adventure. Mamy tutaj widok zza pleców postaci i nacisk na walkę z elementami skradania oraz eksplorację - jak w grach typu Horizon Zero Down czy Assassin's Creed Odyssey.

Tutaj oczywiście otrzymujemy jednak współczesny ekwipunek, a więc broń palną. Wykorzystamy różne karabiny, strzelby i pistolety, ale nie zabraknie też mniej głośnych narzędzi, jak choćby zabójczej kuszy.

System skradania się przypomina znane z innych gier rozwiązania. Możemy próbować chować się w gęstej trawie i eliminować wrogów od tyłu, by nie zwracać uwagi innych.

Walczymy nie tylko z mutantami, ale też z ludźmi. W obydwu przypadkach musimy podchodzić do starć inaczej. Ludzie są bardziej inteligentni i używają broni, a zainfekowani mają przewagę liczebną.

daysgonehub2

Days Gone pozwoli stanąć naprzeciw ogromnych hord zombie. Twórcy zaznaczają, że na ekranie zobaczymy nawet ponad 200-300 przeciwników tego typu. Jeśli zwrócimy na siebie uwagę takiego tłumu, jedynym wyjściem będzie ucieczka.

W eksploracji pomoże motocykl. Nie jest to zwykły środek transportu, który można porzucić. O pojazd należy odpowiednio zadbać - znaleźć paliwo i naprawić ewentualne uszkodzenia.

Gra nie zaoferuje żadnego trybu multiplayer.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami