Battlefield 5 do jesieni wzbogaci się o nowe mapy, tryby i nie tylko

Plany na najbliższe miesiące.

Studio DICE nie rezygnuje z dalszego rozwijania strzelanki Battlefield 5. Zespół ujawnił nowości, które pojawią się w produkcji w najbliższach miesiącach. Nie zabraknie map i trybów - oczywiście darmowych.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się trzeci rozdział Teatrów Wojny, który przyniesie Burzę Ognia - wariant oparty na mechanizmach battle royale. W bitwie o przetrwanie weźmie udział maksymalnie 64 graczy.

Natomiast w kwietniu kooperacyjny tryb Siły Połączone otrzyma osadzoną w norweskich górach mapę Fjell 652 z dwoma unikalnymi misjami. Do tego poziom trudności Hardcore i ulepszony system dobierania użytkowników.

battlefield_5_dlc
Battlefield 5 osadzone jest w czasach II wojny światowej

Na maj zaplanowano zaś dodanie kolejnej planszy do zmagań wieloosobowych - zlokalizowany nad Morzem Śródziemnomorskim obszar Mercury, inspirowany bitwą o Kretę z 1941 roku. Czerwiec to z kolei Outpost, a więc wariant, w którym gracze zajmą się zajmowaniem wskazanych obiektów.

W czerwcu rozpocznie się też czwarty rozdział Teatrów Wojny. Podczas wydarzenia twórcy zaimplementują między innymi osadzoną w Grecji mapę Marita, która składa się z terenów górzystych, rzeki i doliny.

Zobacz: Battlefield 5 - poradnik i najlepsze porady

Pojawi się też tryb, w którym naprzeciwko siebie staną dwie pięcioosobowe drużyny. Ze względu na liczbę uczestników, zmagania skoncentrują się na walce na bliski dystans. Nie zabraknie specjalnej planszy w obszarze miejskim.

Twórcy mają w zanadrzu także jeszcze jeden - piąty - rozdział. Szczegóły na temat treści, które trafią do strzelanki podczas akcji, na razie jednak nie ujawniono, choć wiadomo, że autorzy skupią się na wszystkich typach działań wojennych: morskich, lądowych i powietrznych.

Źródło: EA

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Doniesienia o CoD Warzone 2 niepokoją fanów

Martwią się utratą postępów w pierwszej części gry.

PS Plus, luty 2022: zobacz wszystkie gry

Lista gier w PS Plus na luty.

Fanowski remaster Resident Evil 4 ma datę premiery

Osiem lat powstawania ambitnego projektu.

Nowy Kangurek Kao ze zwiastunem i screenami

Premiera latem na PC i konsolach.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami