Firma Skybound Entertainment opublikowała zwiastun czwartego, a zarazem ostatniego odcinka The Walking Dead: The Final Season - finałowej odsłony serii przygodówek od studia Telltale Games.

Uwaga - możliwe spoilery.

Epizod zatytułowany „Take Us Back” kontynuuje wydarzenia z poprzednich rozdziałów. W odcinku gracze poznają zwieńczenie losów Clementine, walczącej o przetrwanie w świecie z żywymi trupami.

Kolejny sezon wprowadził pewne zmiany do mechanizmów rozgrywki. Nowością jest nieoskryptowana walka, podczas której mamy większą kontrolę nad postacią, a także kamera umieszczona nad ramieniem bohaterki. Do tego udoskonalona oprawa graficzna.

Akcję produkcji osadzono jakiś czas po wydarzeniach z poprzedniego sezonu. Znana z poprzednich części Clementine jest już bliską dorosłości nastolatką - pod swoją opieką ma chłopca o imieniu A.J, którego próbuje ochronić przed zombie.

Warto zaznaczyć, że do niedawna losy gry stały pod znakiem zapytania. We wrześniu poinformowano o zamknięciu studia Telltale Games, które odpowiadało za rozwój cyklu przygodowek. Ostatecznie projekt postanowiło dokończyć Skybound Entertainment.

twd_final_season_odc4
W finałowym sezonie Clementine opiekuje się kilkuletnim chłopcem

Czwarty odcinek The Walking Dead: The Final Season zadebiutuje 26 marca na PC, PS4, Xbox One i Switch. Z kolei 29 marca ukaże się - także w Polsce, nakładem firmy CDP.pl - pudełkowe wydanie wszystkich epizodów, ale tylko na platformach Sony, Microsoftu i Nintendo.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki