Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Division 2 - poradnik i najlepsze porady

Umiejętności, atuty, porady ogólne, mechanika, kooperacja.

Witamy w poradniku do The Division 2. To druga część popularnej strzelanki kooperacyjnej Ubisoftu, w której w maksymalnie czteroosobowych drużynach próbujemy uratować Waszyngton.

W niniejszej publikacji skupimy się przede wszystkim na mechanice i działaniu gry, bardzo ważnych umiejętnościach i atutach, najlepszych broniach, tworzeniu przedmiotów i innych, początkowo skomplikowanych elementach gry The Division 2. Przedstawimy także garść porad ogólnych.


Poradnik i wskazówki do The Division 2

W poniższej sekcji znajdziesz wiele porad ogólnych dotyczących mechaniki The Division 2. Warto zapoznać się głównie z opisem umiejętności i atutów, dzięki którym staniesz się lepszym żołnierzem na placu boju.

Podstawy i mechanika

Wkrótce aktualizacja.


Strefy Mroku

Wkrótce aktualizacja.


Umiejętności


Atuty

W tym miejscu naszego poradnika do The Division 2 możesz zapoznać się z atutami, które najłatwiej określić jako umiejętności pasywne każdego agenta. To bardzo ważne dla każdej potyczki i stylu rozgrywki elementy, stanowiące podstawę gry.

Wkrótce aktualizacja.


Porady ogólne do The Division 2

- Pomiędzy potyczkami będziesz całkiem dużo wędrował ulicami zniszczonego Waszyngtonu. Nie ignoruj bocznych uliczek, otwartych budynków czy kanałów. Praktycznie każde miejsce w The Division 2 oferuje mniejsze lub większe skrzynie i plecaki z łupem.

- Eksperymentuj z bronią. Pistolety, karabiny, strzelby, snajperki - będziesz je zdobywał praktycznie na każdym kroku, a nigdy nie wiesz, z jakim orężem będzie ci się grało najprzyjemniej i najskuteczniej.

- Dostosowuj swoją postać do kompanów, jeśli nie grasz z przypadkowymi ludźmi, ale w zorganizowanej grupie. Zróżnicowanie agentów bardzo procentuje na polu bitwy, nie tylko jeśli chodzi o wybraną broń, ale także umiejętności.

- Uważaj na plecy. Podczas walk, głównie na otwartej przestrzeni, ale także w zamkniętych pomieszczeniach, wrogowie będą próbować cię flankować lub nawet zachodzić perfidnie od tyłu. The Division 2 posiada bardzo dobry projekt poziomów, dlatego możesz z powodzeniem robić dokładnie to samo.

- Nie kolekcjonuj zbyt wielu przedmiotów, zwłaszcza broni o dużo niższym poziomie, niż ten, który posiada twoja postać. Wszelkie zapasy broni czy elementów stroju sprzedawaj lub rozmontowuj, dzięki czemu zyskasz materiały rzemieślnicze, przydatne choćby do tworzenia innych przedmiotów, ulepszeń czy też wspierania obozu.

- Proś o wsparcie. Jeśli grasz jako samotnik, bardzo szybko zauważysz, że gra stanie się szybko coraz trudniejsza. Jeśli twoi koledzy aktualnie są zajęci, możesz wejść na ekran mapy (także podczas trwania misji) i wybrać stosowną opcję wsparcia - wówczas gracze o zbliżonym do ciebie poziomie otrzymają komunikat i być może dołączą się do twojej drużyny.

- Niezbyt długo po rozpoczęciu zabawy otrzymasz także możliwość wystrzelenia flary (głównie pomiędzy misjami) - flarami w The Division 2 również wzywasz wsparcie, ale tylko sztucznej inteligencji, która sprawuje się raczej średnio. Zawsze to jednak dodatkowa siła ognia.

- Kiedy tylko to możliwe, ukrywaj się za osłonami. To tak naprawdę najważniejsza porada do The Division 2, bo choć gra jest strzelanką, kładzie duży nacisk na kwestie taktyczne. Gra oferuje z kolei bardzo dobry i przemyślany system przemieszczania się pomiędzy osłonami i warto o nim pamiętać.

- Poświęcaj dużo uwagi zbieraniu zasobników technicznych SHD - postaraj się zebrać wszystkie możliwe, gdyż to od nich zależy, jak dużo uda ci się odblokować talentów i umiejętności w The Division 2. Zasobniki techniczne SHD są oznaczone na mapie w bardzo wyraźny sposób, kolorem pomarańczowym.


Tworzenie postaci

Zanim zastanowisz się jak grać w The Division 2 czy w jakie umiejętności zainwestować na początku, będziesz musiał stworzyć postać. Kreator naszego agenta jest bardzo prosty i w zasadzie koncentruje się tylko i wyłącznie na wyglądzie, którego później nie można już zmienić.

Na pierwszym ekranie wybierzesz płeć agenta, a także skorzystasz - w przypadku potrzeby - z losowej postaci. Dopiero na następnym ekranie możesz spersonalizować wygląd agenta.

Kolejny ekran oferuje zmianę twarzy, wybór fryzury i koloru włosów, a także naniesienie znaków szczególnych, takich jak blizny i tatuaże. Naszego agenta możemy także wyposażyć w okulary lub inne akcesoria.

Jeśli chodzi o cechy fizyczne, po stworzeniu postaci w The Division 2 nie można zmienić budowy ciała, głowy, twarzy, odcienia skóry czy też koloru oczy. Wszystkie pozostałe elementy, a więc głównie ubrania, mogą być zmieniane w dowolnym momencie, o ile posiadamy alternatywne stroje.


Interfejs, oznaczenia na ekranie

Interfejs gry The Division 2 nie należy do skomplikowanych. Jest bardzo dobrze przemyślany i uporządkowany. Na poniższym obrazku możecie zobaczyć jego przykład, a pod nim opis wskazanych elementów.

  1. Radar i mini mapa - pokazuje położenie agenta oraz wskazuje drogę do wybranego celu. Warto obserwować krawędzie kompasu - gdy rozświetlą się na czerwono, oznaczać to będzie kierunek, z którego należy spodziewać się przeciwników.
  2. Aktualizacje zadania - w tym miejscu pojawiać się będą aktualizacje obecnie trwającej aktywności lub odkrycia innych, nowych misji.
  3. Aktualny poziom doświadczenia - podstawowe informacje dotyczące doświadczenia agenta.
  4. Szybkie informacje - w tym miejscu pojawiają się informacje różnego typu, między innymi o dołączaniu innych graczy, zdobywanym łupie i wielu innych.
  5. Stan amunicji i broni - najważniejszy element interfejsu, który jest przyklejony do postaci i pokazuje aktualny stan amunicji, wybraną broń, stan umiejętności i kilka innych, przydatnych rzeczy.
  6. Gracze w drużynie - lista kompanów przebywających w danym momencie w drużynie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tom Clancy's The Division 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze