Sekiro: Shadows Die Twice największą premierą na Steamie w 2019 roku

Do tej pory.

Sekiro: Shadows Die Twice najwyraźniej cieszy się dużym zainteresowaniem - a przynajmniej na PC. Z danych Steama wynika, że tytuł jest największą z dotychczasowych premier na platformie w 2019 roku.

Dzisiaj popołudniu najnowszą produkcję studia From Software uruchomiło jednocześnie 108,42 tysiące użytkowników sklepu Valve. Obecnie plasuje się na czwartym miejscu najpopularniejszych gier - za Dota 2, PUBG i CS:GO.

Sekiro: Shadows Die Twice osiągnęło najlepszy wynik spośród gier wydanych w 2019 roku na Steamie. Produkcja wyprzedziła Devil May Cry 5 - dotychczasowego lidera - w które tuż po premierze w tym samym czasie grało niespełna 89 tysięcy osób.

sekiro_steam
Bohater dysponuje zróżnicowanym uzbrojeniem

Tytuł cieszy się uznaniem nie tylko graczy, ale i krytyków: średnia ocen według serwisu Metacritic waha się - w zależności od platformy - od 89 proc. do 93 proc. Recenzenci docenili między innymi interesujący projekt lokacji oraz system walki, który stawia na precyzję i refleks.

Akcję osadzono w szesnastowiecznej Japonii, podczas okresu zwanego Sengoku. Gracze kierują jegomościem znanym jako The Wolf - opiekunem młodego chłopca. Dziecko zostaje jednak porwane i wojownik musi uratować młodzieńca.

sekiro_boss
W Sekiro nie brakuje bossów

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Gra dostępna jest na PC, PS4 i Xbox One. „To doskonała produkcja o niesamowitym i niepowtarzalnym klimacie. Każdy fan gatunku po prostu musi w to zagrać” - głosi nasza recenzja Sekiro: Shadows Die Twice.

Źródło: Resetera

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami