Sekiro - posążki rzeźbiarza: szybka podróż, odpoczynek i inne funkcje

Miejsce, które służy do rozwijania postaci, odnawiania tykwy leczniczej i podróżowania.

Posążki rzeźbiarza w Sekiro: Shadows Die Twice to odpowiednik ognisk z Dark Souls. To jedno z nielicznych miejsc, w którym można poczuć się bezpiecznie. Można traktować ja jako checkpointy, gdyż gdy umrzemy, to właśnie przy ostatnio odwiedzonym posążku się odrodzimy.

Pierwszy posążek znajdziemy w pierwszej lokacji, po zakończeniu prologu. Do tego miejsca będziemy często wracać, gdyż jest to nasza baza wypadowa. Spotkamy tutaj rzeźbiarza, który pomógł nam wyleczyć rany po utracie ręki, Emmę, lekarkę, czy Hanbei Nieśmiertelnego, z którym potrenujemy walkę.

Na początku gry otrzymamy Posążek powrotu - jest to przedmiot wielokrotnego użytku. Warto zawsze go mieć w podręcznym ekwipunku. Dzięki niemu, w dowolnym momencie, możemy przenieść się do Zaniedbanej świątyni lub do ostatnio odwiedzonego posążka rzeźbiarza. Należy zwrócić uwagę, że czynność powrotu trwa kilka sekund. Do tego czasu wrogowie mogą podejść i zaatakować nas, co spowoduje przerwanie podróży.

008

Każdy posążek rzeźbiarza pełni podobną funkcję.

  • Odpoczynek - regeneruje liczbę punktów życia do maksymalnego poziomu, a także odnawia maksymalną liczbę użyć tykwy leczniczej
  • Kup symbole ducha - dzięki tej opcji można zakupić przedmioty, które wykorzystujemy do używania narzędzi protezy shinobi
  • Podróż - możemy przenieść się do dowolnego posążka rzeźbiarza, który wcześniej odkryliśmy i aktywowaliśmy
  • Zdobądź umiejętności - w tym miejscu możesz nabyć zdolności pasywne lub aktywne, z różnych szkół
  • Wzmocnij cechy fizyczne - za każdym razem, gdy zdobędziesz cztery Koraliki modlitewne, korzystając z tej, opcji zwiększysz poziom Żywotności, czyli punktów życia.
  • Zwiększ siłę ataku - za każdym razem, gdy zdobędziesz jedno Wspomnienie, korzystając z tej opcji, podniesiesz poziom Siły ataku, czyli zwiększysz zadawane obrażenia wrogom
  • Wyleczenie smoczego moru - korzystając z tej opcji, wyleczysz chorobę, która dosięgnie niektóre postanie niezależnie.

Część z powyższych funkcji będzie dostępna przy pierwszym użyciu posążku rzeźbiarza, a niektóre pojawia się dopiero w trakcie rozwoju głównego wątku fabularnego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami