Apex Legends zanotowało najlepszy start w historii darmowych gier

92 miliony dolarów przychodu.

Apex Legends zaliczyło najlepszy debiut ze wszystkich wydanych do tej pory gier typu free to play - wynika z danych zebranych przez firmę analityczną SuperData. Produkcja studia Respawn Entertainment zarobiła w lutym 92 miliony dolarów.

Wynik dotyczy wszystkich platform, ale większość sumy pochodzi z wydań konsolowych. Przypomnijmy, że mowa tylko o zakupach zrobionych w sklepie wewnętrznym gry, czyli mikropłatnościach.

Pomimo rekordowego wyniku Apex Legends, Fortnite uplasował się w rankingu wyżej niż gra twórców Titanfall. Produkcja Epic Games osiągnęła wyższe przychody zarówno na konsolach, jak i PC.

Z kolei cyfrowe przychody Anthem na PS4 i Xbox One były jeszcze większe od wspomnianych przedstawicieli gatunku battle royale i sięgnęły 100 milionów dolarów. Tylko 3,5 miliona to zasługa mikrotransakcji, reszta pochodzi z kupna samej gry.

Na PC w lutym gracze najwięcej wydali między innymi na Dungeon Fighter Online, League of Legends czy World of Tanks.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Liderem konsol pozostaje FIFA 19. Na liście jest też Super Smash Bros. Ultimate, NBA 2K19, Resident Evil 2 i GTA 5.

Źródło: SuperData

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami