Jednymi z bardziej rozbudowanych aktywności pobocznych w The Division 2 są Projekty, których zaliczenie wymaga od graczy wypełnienia kilka pomniejszych celów. Oto, co warto o nich wiedzieć.

Rodzaje projektów w The Division 2

Projekty możemy podzielić na dwa rodzaje. Część z nich zlecana jest przez bazę operacyjną i zlokalizowane na mapie osady, a część dotyczy kryjówek i walki o odzyskanie dzielnic.

Te pierwsze zazwyczaj związane są z rozbudową osad. Ich cele mogą dotyczyć np. dostarczenia odpowiedniej liczby surowców lub innych zasobów, które przyczynią się np. do budowy wodociągów czy chłodni. Część z nich jest odblokowywana wraz z rozwojem fabuły.

s1

Projekty związane z kryjówkami to misje wyzwolenia poszczególnych dzielnic. Po zrealizowaniu wszystkich punktów takiego Projektu otrzymujemy możliwość zmierzenia się z lokalnym bossem w ramach Polowania.

Warto kontrolować listę dostępnych Projektów i wykonywać je na bieżąco. Można je podejrzeć bezpośrednio z ekranu mapy, klikając na odpowiednią zakładkę.

Wykonywanie zadań

Różne projekty mogą stawiać przed nami inne cele. Może to być np. ukończenie kilku aktywności w danej dzielnicy, odzyskanie wszystkich zasobników technicznych SHD, dostarczenie osadzie wybranych materiałów czy nawet podarowanie konkretnych elementów wyposażenia. Niekiedy Projekty wymagają również eliminacji weteranów jednej z wrogich frakcji.

Cele związane z zabijaniem przeciwników i wykonywaniem aktywności zaliczane są automatycznie. Materiały i wyposażenie trzeba natomiast przekazać własnoręcznie. Aby to zrobić, nie trzeba odwiedzać osady. Wystarczy włączyć widok wszystkich projektów, a następnie skorzystać z odpowiedniego przycisku.

s2

Uwaga: podczas przekazywania elementów wyposażenia ich jakość nie gra roli, dlatego w pierwszej kolejności warto wybierać najsłabszy sprzęt.

Po zrealizowaniu projektu należy udać się do osady, by odebrać nagrody.

Projekty - nagrody

Projekty warto wykonywać z kilku względów. To świetne źródło punktów doświadczenia, ale także sposób na zdobycie cennych schematów, za pomocą których wytworzymy elementy wyposażenia lub modyfikacje.

Listę nagród można podejrzeć jeszcze przed wykonaniem danego Projektu. Dzięki temu na podstawie oferowanych schematów możemy zdecydować, który Projekt wykonać w pierwszej kolejności.

W przypadku Projektów wyzwolenia dodatkową nagrodą jest możliwość wzięcia udziału w Polowaniu.

Reklama