Nieoficjalnie: Xbox One bez czytnika płyt zadebiutuje 7 maja

Z Minecraftem i Forzą Horizon 3 w zestawie.

Serwis Windows Central dotarł do dokumentów, z których wynika, że Xbox One S w wersji pozbawionej czytnika płyt - sprzęt o nazwie kodowej Maverick - zadebiutuje na rynku 7 maja.

Urządzenie pojawi się podobno w tym samym czasie we wszystkich krajach, gdzie dostępna jest konsola Microsoftu, a więc zapewne także w Polsce. Dziennikarze nie poznali na razie ceny, ale wiadomo, że ma być niższa od standardowych modeli platformy.

Portal od anonimowych informatorów otrzymał również ilustracje przedstawiające nową edycję Xbox One S (o nazwie All-Digital) i pudełko produktu. Redakcja zmodyfikowała jednak grafiki, by utrudnić identyfikację źródła pochodzenia.

xbox_czytnik_bez
Nowy Xbox One pozbawiony będzie czytnika płyt

Zdjęcie opakowania sugeruje, że sprzęt wyposażono w dysk twardy o pojemności 1 TB. Z obrazka wynika także, że w zestawie znajdą się kody na cyfrowe wydania trzech gier - Minecrafta, Forzy Horizon 3 i Sea of Thieves. Nie jest jasne, czy nabywcy dostaną abonament Xbox Game Pass.

Dokumenty, z którymi zapoznał się serwis Windows Central, wskazują, że Microsoft nie postrzega Xbox One S All-Digital Edition jako zamiennika wersji z czytnikami płyt. Firma traktuje model jako kolejną opcję dla klientów.

xbox_one_bez_czytnika
Nabywcy nowego modelu Xbox One otrzymają między innymi Forzę Horizon 3 i Minecrafta

Oczywiście informacje mają charakter nieoficjalny, więc do wieści należy podchodzić z dystansem. Niewykluczone jednak, że koncern z Redmond wkrótce zdecyduje się oficjalnie ujawnić konsolę.

Wejście na rynek Xbox Maverick idzie w parze z rozwojem subskrypcji Game Pass oraz usługi streamingowej xCloud przez Microsoft. Dzięki podobnym rozwiązaniom, kupowanie i posiadanie płyt staje się zbędne.

Źródło: Windows Central

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami