Google Stadia - do 1080p i 60 FPS potrzeba łącza 25 Mb/s

30 Mb/s dla 4K.

Aby grać w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę na platformie Stadia od Google, wymagane będzie łącze o prędkości 25 megabitów na sekundę - informuje szef platformy, Phil Harrison, w wywiadzie przeprowadzonym przez Kotaku.

- Tak naprawdę używamy nieco wolniejszego łącza do testów, ale tutaj postawiliśmy rekomendowaną granicę - twierdzi menedżer.

Harrison zapewnia, że dla gry w rozdzielczości 4K wystarczy prędkość na poziomie 30 megabitów na sekundę, a więc tylko nieznacznie szybsza.

stadia2
Aby grać na telewizorze, potrzebny będzie pad Google

Dziennikarze zapytali też o ceny usługi, ale nie uzyskali konkretnej odpowiedzi. Więcej informacji poznamy w okresie wakacyjnym.

Aby skorzystać z platformy Stadia na telewizorze, na premierę wymagane będzie posiadanie urządzenia Google Chromecast. Być może w przyszłości firma opracuje alternatywne metody.

Prowadzący wywiad zapytali Harrisona, czy Stadia to kolejny ambitny pomysł Google, który zniknie za kilka lat, jak Google Plus. Menedżer twierdzi, że firma traktuje platformę bardzo poważnie.

- Wystarczy spojrzeć na poziom inwestycji, które włożyliśmy, i wciąż wkładamy, w tę usługę. To nie jest jakiś banalny projekt.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami