Devil May Cry 5 - śmierć i przywracanie życia

W jaki sposób powrócić do gry po pokonaniu bohatera.

Każdy z bohaterów posiada zielony pasek zdrowia, który jest widoczny w lewym górnym narożniku ekranu. Możesz go rozbudować o kolejne pola poprzez zbieranie niebieskich kul, które znajdują się w różnych miejscach odwiedzanych etapów. Druga możliwość to ich kupienie w sklepie Nico.

Czasami zdarzy się jednak, że poziom zdrowia danego bohatera spadnie do zera i ten zacznie po prostu umierać. Co można zrobić w takich sytuacjach?

W pierwszym przypadku dopuścimy do śmierci sterowanej przez nas postaci, co spowoduje przeniesienie nas do głównego menu oraz wymusi rozpoczęcie całego etapu od początku.

Druga możliwość, to skorzystanie z czerwonych kul (1). Jest to nic innego, jak przywrócenie bohatera do życia płacąc za to wirtualną walutą. Jaka jest cena? Zależna od wybranej opcji. Istnieje bowiem możliwość przywrócenia małej części, połowy lub całego zdrowia. Im więcej chcesz go przywrócić, tym więcej za to zapłacisz.

smierc

Ostatnia opcja, to użycie złotych kul (2), które są poukrywane w różnych miejscach misji. Ponadto możesz je kupić w sklepie Nico (ich ilość jest ograniczona), a ponadto otrzymujesz jedną złotą kulę na dzień za samo zalogowanie się do gry. Skorzystanie ze złotej kuli przywraca cały wskaźnik zdrowia, co kosztuje jedną złotą kulę. Jest to zatem opcja najbardziej opłacalna.

Należy przy tym pamiętać, że skorzystanie z możliwości przywrócenia do życia wpłynie negatywnie na finalny wynik etapu. Do ogólnej punktacji zostanie bowiem dodany mnożnik, który obniży ilość punktów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami