Gliwickie studio The Farm 51 opublikowało kolejny zwiastun swojego najnowszego projektu - survival horroru Chernobylite. Materiał prezentuje pierwsze fragmenty rozgrywki z powstającego projektu.

Krótkie nagranie składa się z ujęć przedstawiających produkcję w akcji. W trailerze postać przemierza różne lokacje, w tym pogrążone w mroku ciasne tunele. Mężczyzna posługuje się urządzeniem, które najprawdopodobniej jest licznikiem Geigera.

Zwiastun sugeruje, że podczas zabawy nie zabraknie elementów grozy. Przykładowo w jednej z sekwencji podopieczny natyka się na zjawę kobiety (zapewne ukochaną bohatera), która po chwili znika. Jest też świecący w ciemności mutant.

Jednocześnie twórcy poinformowali, że wobec dużego zainteresowania produkcją, postanowili rozbudować projekt o kolejne lokacje. Na ten cel potrzebują jednak dodatkowych funduszy, które chcą zdobyć za pomocą zbiórki internetowej.

Za kilka tygodni akcja rozpocznie się w serwisie Kickstarter. Nie jest jasne, jaką sumę będą chcieli zdobyć deweloperzy, ale kwotę przeznaczą na wycieczkę do Zony, by na miejscu moc przeskanować więcej budynków i obiektów, które później trafią do wirtualnego świata.

chernobylite_trailer
Zona nie jest sympatycznym miejscem

Tytuł osadzono 30 lat po wybuchu reaktora w Czarnobylu. Wcielimy się w fizyka, który w wyniku wybuchu elektrowni traci ukochaną, a potem powraca na miejsce wypadku, by stawić czoła demonom przeszłości i odkryć tajemnicę Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia.

Chernobylite zadebiutuje na PC i bliżej niesprecyzowanych konsolach. Daty premiery na razie nie ujawniono.

Źródło: Gamasutra

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki