The Outer Worlds od twórców Fallout: New Vegas rezygnuje ze Steam na rzecz Epic Games Store

Wraz z kilkunastoma innymi tytułami.

Podczas GDC właściciele Epic Games Store poinformowali o pozyskaniu kilkunastu kolejnych gier. Wśród zdobytych tytułów jest The Outer Worlds od twórców Fallout: New Vegas.

Przez rok od premiery produkcja na PC dostępna będzie jedynie w dwóch usługach - wspomnianym sklepie autorów Fortnite oraz Windows Store. Dopiero po dwunastu miesiącach trafi na „pozostałe platformy dystrybucji cyfrowej”, w tym zapewne Steama.

W The Outer Worlds wcielimy się w bohatera wybudzonego z hibernacji na statku, który zaginął w drodze na kolonię Halcyon. Podczas zabawy natkniemy się na różne frakcje, a podjęte wybory wpłyną na zakończenie fabuły.

Produkcja zaoferuje między innymi system walki inspirowany mechanizmem VATS, który znany jest z nowszych odsłon cyklu Fallout. Termin debiutu gry nie jest na razie znany, ale zmierza nie tylko na PC, ale także PS4 i Xbox One.

Inną pozycją, która zadebiutuje w Epic Games Store, jest Control, czyli projekt przygotowywany przez autorów serii Alan Wake z Remedy Entertainment. Nie jest jednak jasne, czy ukaże się jako tytuł na czasową, czy stałą wyłączność. Premiera latem.

control
W Control nie zabraknie manipulowania upływem czasu

Pozostałe gry pozyskane przez Epic Games Store to między innymi Ancestors: The Humankind Odyssey od współtwórcy cyklu Assassin's Creed, strategiczne Rollercoaster Tycoon Adventures oraz nietypowe Satisfactory.

Warto zaznaczyć, że za pośrednictwem sklepu prowadzonego przez autorów Fortnite na PC pojawią się produkcje studia Quantic Dream - Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human. Wszystkie dostępne były do tej pory jedynie na konsolach PlayStation.

ancestors
Ancestors: The Humankind Odyssey przedstawi ewolucję człowieka

The Outer Worlds i Control nie są pierwszymi tytułami na wyłączność Epic Games Store. Wcześniej tylko na platformie ukazały się między innymi Metro Exodus i The Division 2. To efekt strategii twórców Fortnite, twierdzących, że zdobywanie exclusivów jest prokonkurencyjne.

Źródło: PC GamesN

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami