Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human trafią na PC

Dzięki Epic Games.

Podczas konferencji zorganizowanej na tegorocznym GDC przedstawiciele Epic Games poinformowali, że na PC ukażą się Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze oraz Detroit: Become Human.

Za wszystkie wymienione produkcje odpowiadają deweloperzy z francuskiego studia Quantic Dreams. Warto zaznaczyć, że poszczególne tytuły były dotychczas dostępne wyłącznie na konsolach PlayStation.

Nieznane są na razie dokładne szczegóły na temat wersji PC. Wiadomo jedynie, że przez rok od premiery oferowane będą wyłącznie w Epic Games Store. W oficjalnym komunikacie poinformowano, że w cyfrowym sklepie pojawią się „wkrótce” - jeszcze w tym roku.

heavy_rain
Heavy Rain doceniane jest za fabułę

Heavy Rain, Beyond: Dwie Dusze i Detroit: Become Human to gry określane mianem „interaktywnych filmów”. Istotną rolę odgrywają fabuła oraz nieliniowość - podejmowane podczas zabawy działania i decyzje w znaczny sposób wpływają na dalsze wydarzenia.

Decyzja o przeniesieniu wspomnianych tytułów na komputery osobiste może być pewną niespodzianką. Warto jednak zaznaczyć, że niedawno Quantic Dream zadeklarowało chęć wkroczenia na platformy inne niż konsole Sony.

Pierwsza produkcja ukazała się w 2010 roku na PS3, a sześć lat później w odświeżonym wydaniu zawitała na PS4. Tytuł opowiada o losach czterech postaci, połączonych poszukiwaniami Zabójcy z Origami - seryjnego mordercy dzieci.

Beyond: Dwie Dusze zadebiutowało zaś w 2013 roku na starszej konsoli Sony, a w 2015 trafiło na PlayStation 4. Główną bohaterką jest Jodie Holmes, która obdarzona jest darem pozwalającym dziewczynie komunikować się z zaświatami.

detroit2
Detroit: Become Human na PS4 ukazało się w maju 2018 roku

Zobacz: Detroit Become Human - Poradnik, Solucja

Najnowszym projektem Quantic Dreams jest wydane w maju ubiegłego roku Detroit: Become Human. Akcję osadzono w 2038 roku, a fabuła opowiada o losach trzech androidów, które zaczynają odczuwać ludzkie emocje.

Źródło: Epic Games

Reklama

Skocz do komentarzy (19)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (19)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami