Anthem to druga najlepiej sprzedająca się gra BioWare w okresie premiery w USA

Za Mass Effect 3.

Firma analityczna NPD opublikowała raport podsumowujący amerykański rynek w minionym miesiącu. Z danych wynika, że bardzo dobrze poradziło sobie Anthem - produkcja nastawiona na zabawę w kooperacji.

Tytuł jest podobno najlepiej sprzedającą się grą przygotowaną przez studio BioWare w okresie premiery na terenie USA. Lepsze rezultaty osiągnęło jedynie Mass Effect 3, czyli zwieńczenie trylogii opowiadającej o komandorze Shepardzie.

NPD nie przedstawiło konkretnych liczb, ale wiadomo, że Anthem w lutym cieszyło się najwyższym zainteresowaniem Amerykanów. Na drugiej pozycji znalazło się Jump Force, a na trzeciej Kingdom Hearts 3.

anthem_usa
W Anthem każdy pancerz oferuje inny zestaw umiejętności

Warto zaznaczyć, że ostateczne wyniki najnowszej produkcji studia BioWare mogą być nieco lepsze - analitycy nie uwzględniają bowiem danych dotyczących egzemplarzy cyfrowych na PC oraz kopii oferowanych w ramach abonamentu Origin Access Premier.

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów minionego miesiąca w Stanach Zjednoczonych pojawiło się Metro Exodus. Kolejna odsłona cyklu uplasowała się na ósmej lokacie, zaliczając o połowę wyższy rezultat od poprzedniej części.

Zobacz: Anthem - poradnik i najlepsze porady

W lutym na wirtualną rozrywkę gracze z USA wydali łącznie 1,05 miliarda dolarów (o 4 procent więcej niż rok wcześniej). Na same gry przeznaczyli zaś 457 milionów dolarów (wzrost o 15 proc.), a w sprzęt oraz akcesoria zainwestowali odpowiednio 277 mln dol. (spadek o 12 proc.) i 313 mln dol. (więcej o 6 proc.).

Anthem to nastawiona na kooperację produkcja sieciowa w stylu Destiny. Gracz wciela się w pilota javelina - zaawansowanego kostiumu bojowego, dysponującego uzbrojeniem i umożliwiającego latanie.

Źródło: VentureBeat

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami