CD Projekt potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi planami, do 2021 roku wyda drugą - po Cyberpunk 2077 - wysokobudżetową grę.

W ubiegłym roku firma przedstawiła cele na kilka następnych lat. Wówczas przekonywała, że najpóźniej za dwa lata na rynku zadebiutuje jeszcze jedna duża produkcja (z tak zwanego segmentu AAA).

Zaniepokojony brakiem informacji na temat tajemniczego projektu, jeden z użytkowników forum CD Projektu zapytał, czy wspomniane plany nadal są aktualne. Przedstawicielka spółki potwierdziła, że są.

wiedzmin_4
Wiedźmin 3 ukazał się w 2015 roku

„Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów” - tłumaczy w jednym z postów.

To oznacza, że jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do żadnych przesunięć, do 2021 roku, ukaże się nie tylko Cyberpunk 2077, ale również jeszcze jeden nieujawniony dotąd tytuł.

wiedzmin_ciri
Ciri będzie główną bohaterką Wiedźmina 4?

Nieznane są na razie żadne szczegóły na temat produkcji. Być może sekretnym projektem jest Wiedźmin 4, co jest chyba najbardziej prawdopodobne, z uwagi na fakt, że spółka nie posiada w swoim portfolio żadnej innej, dużej i znaczącej marki.

CD Projekt Red obiecywało, że zakończenie przygód Geralta nie jest równoznaczne z porzuceniem świata wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego.

Biorąc pod uwagę fakt, że do premiery drugiego dużego tytułu pozostały jeszcze dwa lata, polscy deweloperzy powinni wkrótce ujawnić pierwsze szczegóły na temat powstającej gry.

Z drugiej strony, w ostatnich latach coraz częściej największe studia ujawniają swoje projekty i prezentują zwiastuny w możliwie najkrótszym czasie do premiery, co obniża koszty marketingowe produktu.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za serię Wiedźmin i powstającą grę Cyberpunk 2077 studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki