Polowanie to jedno z bardziej złożonych aktywności na mapie The Division 2, które polega na wyeliminowaniu bossa okupującego jedną z dzielnic. Nim jednak do tego dojdzie, zadanie trzeba aktywować. Oto wszystko, co warto wiedzieć o Polowaniach.

Polowanie w The Division 2 - jak aktywować

Aby odblokować możliwość zapolowania na jednego z bossów, trzeba wykonać szereg czynności pobocznych związanych z Projektem, który zazwyczaj dotyczy wyzwolenia dzielnicy. Projekt tego typu dostępny jest w większości porozsiewanych na mapie kryjówek.

Na projekt składa się zazwyczaj kilka mniejszych zadań. Może wymagać np. dostarczenia zapasów do sojuszniczego punktu kontrolnego (niekiedy najpierw należy go odbić), ukończenia kilku aktywności w danej dzielnicy lub np. odzyskania wszystkich okolicznych zasobników technicznych SHD.

s1

Gdy spełnimy wszystkie cele, na mapie zaznaczone zostanie miejsce stacjonowania bossa. Od tego momentu mamy 15 minut na dotarcie do niego i rozpoczęcie walki.

Walka z bossem

Wbrew pozorom to wystarczająco dużo czasu. Gra wymaga bowiem od nas, by w przeciągu wspomnianych 15 minut dotrzeć do przeciwnika. Gdy to zrobimy, odliczanie zostanie wstrzymane i rozpocznie się właściwa walka.

Gra nie wskazuje dokładnej pozycji bossa, a wyłącznie jego przybliżoną lokalizację. Po dotarciu na miejsce należy go zatem odnaleźć. Nie jest to jednak zadanie trudne, gdyż teren poszukiwań jest wyznaczony.

s2

Sama walka nie różni się zbytnio od tych, które toczymy w ramach misji głównych. Boss zazwyczaj otoczony jest zgrają słabszych kompanów, których najlepiej wyeliminować w pierwszej kolejności. Jeżeli to możliwe, warto trzymać odpowiedni dystans od wrogów i korzystać z umiejętności specjalnych, które ułatwią walkę.

Nagrodą za zabicie bossa jest przede wszystkim cenne wyposażenie, punkty doświadczenia, materiały rzemieślnicze i e-kredyty.

s3

Uwaga: jeżeli zginiemy, zadanie nie zostanie zaliczone, a my stracimy możliwość zabicia naszego przeciwnika. Do starcia należy się zatem dobrze przygotować i jeżeli to możliwe, zabrać ze sobą kompanów. Z tego też względu szarżowanie podczas samej walki jest niewskazane.

Polowanie - czy zadanie znika po porażce

Po przegranym starciu Polowanie co prawda zniknie z mapy, jednak nie oznacza to, że nie będziemy mogli go powtórzyć w przyszłości. Po jakimś czasie będzie ono ponownie dostępne, jednak podobnie jak za pierwszym razem, gracz będzie musiał najpierw wykonać Projekt.

Reklama