Sony opatentowało bezprzewodowy model PlayStation VR

Wirtualna rzeczywistość bez kabli.

Sony zarejestrowało w Japonii patent na rozwiązanie, które umożliwi firmie przygotowanie bezprzewodowego modelu PlayStation VR - gogli przeznaczonych do zabawy w wirtualnej rzeczywistości.

Dokument opisuje urządzenie, które pozwoliłoby PS4 (lub innej platformie koncernu) śledzić ruch użytkownika bez użycia kabli. Działałoby w oparciu o przełączanie częstotliwości komunikowania z głównym sprzętem.

Do patentu dołączono szkic przedstawiający zestaw do rozgrywki w VR. Na telewizorze umieszczono kamerę podłączoną do konsoli. Do tej ostatniej oraz do TV podpięto zaś niewielkich rozmiarów skrzyneczkę, która zapewne odpowiada za funkcjonowanie PS VR.

psvr_2_szkic
Szkic z patentu

Oczywiście rezygnacja z kabli byłaby dużym osiągnięciem, znacznie poprawiającym komfort użytkowania. Granie w rzeczywistości wirtualnej nie byłoby już ograniczone utrudniającymi ruch przewodami.

Warto jednak pamiętać, że samo zarejestrowanie patentu nie oznacza, że podobne rozwiązanie powstanie. Wskazuje jednak, że Sony eksperymentuje z bezprzewodowym modelem PlayStation VR.

psvr
PS VR cieszy się dużym zainteresowaniem graczy

Faktem jest jednak, że koncern ma istotne powody, by przywiązywać wagę do rozwoju wirtualnej rzeczywistości. W sierpniu informowano, że sprzedaż przygotowanego przez firmę zestawu przekroczyła 3 miliony egzemplarzy.

Nie jest to też pierwszy patent związany z PS VR. Kilka miesięcy temu Sony zarejestrowało dokument przedstawiający nowy kontroler dedykowany goglom. Przypominałby PS Move, choć nie zabrakłoby kilku zmian.

Źródło: PlayStation Life Style

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami