Deweloperzy odpowiedzialni za powstającą strzelankę Rage 2 ujawnili, że na konsolach PS4 Pro oraz Xbox One X, produkcja zadziała w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Tim Willits - szef id Software, które wraz ze studiem Avalanche pracuje nad grą - w wywiadzie dla serwisu Hardcore Gamer wyjaśnił, że dla twórców priorytetem jest wydajność i płynność. Właśnie dlatego na mocniejszych platformach Sony i Microsoftu zrezygnowano z 4K.

Jednocześnie menedżer poinformował, że na bazowych wersjach obu konsol strzelanka zadziała w 30 klatkach na sekundę. Natomiast posiadacze PC mogą liczyć na brak ograniczeń pod względem wyświetlanej liczby FPS.

rage_2_60
Rage 2 zaoferuje otwarty świat

Zobacz: Rage 2 - premiera i najważniejsze informacje

Akcję produkcji osadzono w postapokaliptycznym świecie. Głównym bohaterem jest niejaki Walker, któremu gracze pomogą w pokonaniu generała Crossa. Wojskowy dysponuje jednak liczną armią zróżnicowanych mutantów.

W walce podopieczny skorzysta z umiejętności specjalnych. Postać potrafi na przykład wygenerować energię odpychającą przeciwników i tarczę energetyczną, a także wyprowadzić potężne uderzenie w ziemię - tak zwane rąbnięcie.

W przeciwieństwie do poprzedniej części, tytuł położy większy nacisk na eksplorację. Przemierzając otwarty świat, gracze natkną się na szereg aktywności pobocznych, przygotowanych przez deweloperów.

Rage 2 zadebiutuje 14 maja na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Hardcore Gamer

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki