Epic Games ujawniło szczegóły na temat funkcji, które w ciągu najbliższego półrocza otrzyma prowadzona przez firmę platforma dystrybucji cyfrowej. Nie zabraknie oczekiwanych przez graczy rozwiązań.

W kwietniu pojawi się możliwość przeszukiwania oferty sklepu według gatunku oraz oznaczeń (tak zwanych tagów). W przyszłym miesiącu zaimplementowane zostaną poprawki do trybu offline i systemu zarządzania instalacjami gier. Do tego odświeżony wygląd karty katalogowej, opcja publikowania filmów i obsługa paczek kilku DLC.

Natomiast plany na maj obejmują wprowadzenie funkcji przechowywania zapisów rozgrywki na serwerach w „chmurze” i udoskonalenia związane z rozmiarami aktualizacji do poszczególnych produkcji

epic_games_store_plany
Plany rozwoju Epic Games Store na najbliższe miesiące

Z kolei w ciągu sześciu miesięcy platforma wzbogaci się o recenzje użytkowników (przy czym każdy deweloper sam zdecyduje, czy pozwoli graczom wyrażać opinie o swojej grze), listy życzeń i obsługę tworzonych przez fanów modów.

Autorzy Fortnite zamierzają też poprawić bibliotekę posiadanych tytułów, sekcję z wiadomościami i ceny produkcji sprzedawanych w zestawach. Ponadto przygotowują dodatkowe metody płatności i waluty, a także funkcję śledzenia czasu spędzonego na rozgrywce. Obiecują również przeprojektowanie wyglądu całego sklepu.

the_division_2
The Division 2 to jeden z tytułów na wyłączność Epic Games Store

W perspektywie długoterminowej - wykraczającej poza najbliższe pół roku - studio zaimplementuje system osiągnięć i opcję koszyka. Poza tym odświeży „funkcje społecznościowe”. W nieznanym na razie terminie zadebiutują zaś automatyczny zwrot pieniędzy, możliwość kupowania gier jako prezent i wersja na Androida.

Epic Games Store uruchomiono w grudniu ubiegłego roku, ale platforma jest krytykowana przez wielu graczy. Miłośnikom wirtualnej rozrywki nie podoba się, że sklep zagwarantował sobie wyłączność na takie tytuły, jak Metro Exodus czy The Division 2. Niedawno odkryli też, że klient usługi śledzi dane Steama na komputerze użytkownika.

Źródło: Trello

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki