Devil May Cry 5 - Rozdroże Nero (Misja 15): kolce, skrzyżowania, boss Malfas

Przedzieramy się przez areny z wrogami i pułapkami i stajemy do walki z bossem o trzech głowach.

Po pokonaniu trzech bossów: Cavaliere Angelo, Artemis i Goliata, w misji Rozdroże: V pora na pokierowanie poczynaniami Nero. Zanim wyruszysz w dalszą drogę możesz skorzystać z furgonetki Nico, aby zakupić ulepszenia lub sprzęt.

Kiedy będziesz gotowy rusz przed siebie. Już po kilku krokach natkniesz się na dwie możliwe ścieżki, którymi możesz się udać. Jeśli skorzystasz z mrocznego uchwytu, to dostaniesz się na podwyższenie. Idąc przed siebie znajdziesz wyskakujące z ziemi oraz ścian kolce, których należy unikać. Możesz ułatwić sobie to zadanie korzystając z Ragitme'a, spowalniając tym samym pułapki.

Druga możliwość, to skorzystanie ze ścieżki na dole z prawej. W tym przypadku będziesz musiał korzystać z Gerbery, żeby wybijać się nad przepaściami i docierać do kolejnych platform.

Skrzyżowania i boski posąg

W pewnej chwili będziesz mógł również udać się na podwyższenie z prawej, gdzie znajdziesz złotą kulę.

074

Bez względu na obraną ścieżkę w końcu dotrzesz do boskiego posągu (1), gdzie może zakupić ulepszenia. Zanim wyruszysz dalej warto skierować się na ścieżkę (2) za posągiem.

Dojdziesz nią do miejsca z Puentą - jeśli wystrzelisz rakietę, a potem wciśniesz i przytrzymasz klawisz za to odpowiedzialny, to pocisk wleci pod Nero i będziesz mógł chwilowo latać (zanim rakieta wybuchnie wystarczy z niej zeskoczyć).

Jeśli skorzystasz z latania, to będziesz mógł nie tylko zebrać sporo czerwonych kul, ale dotrzeć też na podwyższenie z fragmentem niebieskiej kuli (3), a także odnaleźć przejście do tajnej misji 11.

075

Wróć do posągu i kontynuuj do dalszych lokacji, eliminując spore grupy wrogów. W pewnej chwili znów będziesz mógł wybrać jedną z dwóch ścieżek. Zdecyduj się na którąś i kontynuuj. Po jednej z walk na jednej z aren będziesz mógł też skorzystać z mrocznego chwytaka. Użyj go, aby dostać się na drogę z dwoma Hellbatami.

Po ich pokonaniu możesz przejść do kolejnej lokacji, wskoczyć na podwyższenie z lewej i dostać się do kolejnej niebieskiej kuli (4). Ruszaj dalej i walcz z kolejnymi przeciwnikami, aż dotrzesz do finału misji.

Walka z bossem - Malfasem

W końcu Nero dotrze na ścieżkę, która prowadzi do jaskini z finałowym przeciwnikiem, czyli Malfasem (5).

076

Jest to dość trudny wróg, który z czasem staje się coraz agresywniejszy i niebezpieczny. Poniżej prezentujemy wskazówki, które mogą ułatwić walkę.

  • W pierwszej fazie unikaj przede wszystkim wyrastających z ziemi kolców oraz części potwora, które będą przechodzić przez teleport. Staraj się stale pozostawać w ruchu i wykonywać uniki.
  • Jeśli jesteś oddalony od bossa, to ostrzeliwuj go z pistoletu, a z bliska atakuj mieczem i poskramiaczami demonów (jeśli chcesz szybko zbliżyć się do rywala, to dobrym wyborem będzie Gerbera).
  • Czasami Malfas będzie teleportował się w całości - tutaj też zachowaj czujność i skup się na unikach i ruchu.
  • Jeśli jesteś blisko bossa, to uważaj na jego wyskoki i ataki z powietrza. Nigdy nie stawaj pod nim.
077
  • Kiedy zabierzesz rywalowi około połowy życia, potwór się zmęczy i padnie na chwilę na ziemię. Zaatakuj wtedy trzy głowy (6), starając się zadać, jak największe straty.
  • Kiedy potwór wstanie jego ataki będą znaczne szybsze i agresywniejsze. Postaraj się ich unikać, najlepiej oddalając się z pomocą Gerbery.
  • W pewnej chwili rywal zacznie regenerować zdrowie. Doskocz do niego i atakuj, nie pozwalając na to. Jednak uważaj, bo w pewnej chwili wyprowadzi atak obszarowy.
  • Od tej pory Malfas będzie szybko atakował, a czasami się teleportował. Pozostawaj w ciągłym ruchu i atakuj, kiedy tylko pojawi się okazja.

W walce dobrze spisze się Gerbera, umożliwiająca wykonywanie szybkich uników oraz Puenta, która może zadawać spore obrażenia z dystansu. Po pokonaniu rywala misja się zakończy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami