Po pokonaniu Króla Cerbera w misji Rozdroże: Dante ponownie wcielisz się w legendarnego łowcę demonów. Tym razem etap skupi się tylko na jednym - walce z Urizenem.

Dante dociera do niego w momencie, gdy przeciwnik podchodzi do drzewa w celu zerwania owocu, zapewniającego ogromną moc. Podczas spotkania okaże się, że Urizen jest w rzeczywistości starszym bratem Dantego o imieniu Vergil, a miejsce, w którym się znajdują jest związane z historią ich samych oraz matki.

Demon nie zwróci jednak uwagi na słowa Dantego i pod koniec sceny sięgnie po owoc wiszący na drzewie Klifota. Po chwili zacznie się zmieniać, zrzucając z siebie kolejne warstwy. Kiedy transformacja dobiegnie do końca trzeba będzie stawić czoła nowej wersji Urizena.

Walka z bossem - Urizenem

W przeciwieństwie do kilku poprzednich starć z Urizenem (1), tym razem przeciwnik będzie się poruszał. W jaki sposób z nim walczyć?

082
  • Jak zwykle pozostawaj w ruchu, a jeśli jesteś oddalony, to unikaj ataków dystansowych - Urizen będzie między innymi wystrzeliwał energetyczne pociski i przywoływał wybuchy na ziemi.
  • Kiedy się zbliżysz do wroga, ten może atakować rękami oraz zadawać potężne ciosy nogami.
  • W obydwu przypadkach obronę znacznie ułatwi korzystanie ze stylu Psotnik w celu wykonywania błyskawicznych uników.
  • Urizena atakuj z dystansu przy pomocy broni palnej, a jeśli znajdziesz się przy nim, to korzystaj z rąk i nóg lub broni białej.
  • Bądź czujny, ponieważ rywal może się teleportować i w ten sposób odskoczyć od bohatera lub znaleźć się tuż przy nim.
083

Po zabraniu przeciwnikowi około połowy życia Urizen przyklęknie. Zaatakuj go wtedy szybko i postaraj się zabrać, jak najwięcej zdrowia. Po chwili dojdzie do drugiej części walki.

  • Ataki przeciwnika będą podobne, jak w pierwszej, jednak rywal okaże się szybszy i będzie częściej korzystał z teleportu.
  • Ponadto może ustawiać kule, z których promieniują wiązki energii - należy nad nimi przeskakiwać.
  • Uważaj też na przyzywane z ziemi kolce, które mogą pokryć spory obszar.
  • Dobrze jest w tym momencie skorzystać z Demonicznej przemiany grzechu i zaatakować rywala pod postacią demona (2). Jeśli jeszcze nie zabijesz Urizena, to na pewno będziesz w stanie zabrać mu sporo życia.

Kontynuuj walkę trzymając się powyższych wskazówek, a w końcu rywal padnie. Rozpocznie się scenka, w której dość nieoczekiwanie pojawi się V.

Po zakończeniu misji otrzymasz nową broń - wyrzutnię rakiet Kalina Ann II, a jeśli posiadasz już Kalinę Ann w wersji podstawowej, to będziesz mógł korzystać z obydwu wyrzutni naraz.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.