Devil May Cry 5 - Bracia (Misja 17): boss Urizen, Vergil, wyrzutnia Kalina Ann II

Finalne starcie z potężnym demonem i nagroda w postaci nowej broni.

Po pokonaniu Króla Cerbera w misji Rozdroże: Dante ponownie wcielisz się w legendarnego łowcę demonów. Tym razem etap skupi się tylko na jednym - walce z Urizenem.

Dante dociera do niego w momencie, gdy przeciwnik podchodzi do drzewa w celu zerwania owocu, zapewniającego ogromną moc. Podczas spotkania okaże się, że Urizen jest w rzeczywistości starszym bratem Dantego o imieniu Vergil, a miejsce, w którym się znajdują jest związane z historią ich samych oraz matki.

Demon nie zwróci jednak uwagi na słowa Dantego i pod koniec sceny sięgnie po owoc wiszący na drzewie Klifota. Po chwili zacznie się zmieniać, zrzucając z siebie kolejne warstwy. Kiedy transformacja dobiegnie do końca trzeba będzie stawić czoła nowej wersji Urizena.

Walka z bossem - Urizenem

W przeciwieństwie do kilku poprzednich starć z Urizenem (1), tym razem przeciwnik będzie się poruszał. W jaki sposób z nim walczyć?

082
  • Jak zwykle pozostawaj w ruchu, a jeśli jesteś oddalony, to unikaj ataków dystansowych - Urizen będzie między innymi wystrzeliwał energetyczne pociski i przywoływał wybuchy na ziemi.
  • Kiedy się zbliżysz do wroga, ten może atakować rękami oraz zadawać potężne ciosy nogami.
  • W obydwu przypadkach obronę znacznie ułatwi korzystanie ze stylu Psotnik w celu wykonywania błyskawicznych uników.
  • Urizena atakuj z dystansu przy pomocy broni palnej, a jeśli znajdziesz się przy nim, to korzystaj z rąk i nóg lub broni białej.
  • Bądź czujny, ponieważ rywal może się teleportować i w ten sposób odskoczyć od bohatera lub znaleźć się tuż przy nim.
083

Po zabraniu przeciwnikowi około połowy życia Urizen przyklęknie. Zaatakuj go wtedy szybko i postaraj się zabrać, jak najwięcej zdrowia. Po chwili dojdzie do drugiej części walki.

  • Ataki przeciwnika będą podobne, jak w pierwszej, jednak rywal okaże się szybszy i będzie częściej korzystał z teleportu.
  • Ponadto może ustawiać kule, z których promieniują wiązki energii - należy nad nimi przeskakiwać.
  • Uważaj też na przyzywane z ziemi kolce, które mogą pokryć spory obszar.
  • Dobrze jest w tym momencie skorzystać z Demonicznej przemiany grzechu i zaatakować rywala pod postacią demona (2). Jeśli jeszcze nie zabijesz Urizena, to na pewno będziesz w stanie zabrać mu sporo życia.

Kontynuuj walkę trzymając się powyższych wskazówek, a w końcu rywal padnie. Rozpocznie się scenka, w której dość nieoczekiwanie pojawi się V.

Po zakończeniu misji otrzymasz nową broń - wyrzutnię rakiet Kalina Ann II, a jeśli posiadasz już Kalinę Ann w wersji podstawowej, to będziesz mógł korzystać z obydwu wyrzutni naraz.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami