Na tegorocznym E3 studio CD Projekt Red ujawni datę premiery Cyberpunk 2077, czemu będzie towarzyszyło ogłoszenie współpracy z Lady Gagą - sugerują nieoficjalne informacje.

Niedawno polscy deweloperzy potwierdzili, że pojadą do Los Angeles, by podczas wydarzenia zaprezentować swoją nową grę. Francuski serwis Actugaming - powołując się na anonimowe źródła - twierdzi, że w trakcie targów zespół przedstawi termin wydania produkcji.

To jednak nie wszystko, ponieważ dziennikarze portalu przekonują, że CD Projekt Red nawiązało współpracę z Lady Gagą. Piosenkarka pojawiła się podobno w siedzibie studia, gdzie brała udział w sesjach motion-capture na potrzeby Cyberpunk 2077.

lady_gaga
Niewykluczone, że Lady Gaga pojawi się w Cyberpunk 2077

Nie jest jednak jasne, jaki jest udział artystki w powstającym projekcie - gwiazda mogła zarówno wystąpić w zwiastunie gry, jak i w samej produkcji. Szczegóły na temat partnerstwa zostaną ponoć ujawnione właśnie na E3.

Oczywiście doniesienia mają nieoficjalny charakter, więc należy podchodzić do nich z dystansem. Tym bardziej, że sami dziennikarze z Actugaming podkreślają, że plany CD Projekt Red mogą jeszcze ulec zmianie.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, który zdaje się wskazywać na współpracę z Lady Gagą. We wrześniu ubiegłego roku oficjalny profil Cyberpunk 2077 na Twitterze odpowiedział na wpis piosenkarki z listopada 2012 roku. W świetle powyższych informacji, wiadomość nabiera nowego znaczenia.

Gra zmierza na PC, PS4 i Xbox One. Produkcja bazuje na systemie RPG wykreowanym przez Mike'a Pondsmitha. Akcję osadzono w futurystycznym Night City - fikcyjnej metropolii zlokalizowanej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Actugaming

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki