Studio Turtle Rock zapowiedziało grę Back 4 Blood. Zespół odpowiedzialny za serię Left 4 Dead ponownie tworzy kooperacyjną, pierwszoosobową strzelankę z zombie - stąd sugestywna nazwa produkcji.

„Powracamy do gatunku, który narodził się w naszym studiu. Mamy ponad 10 lat dodatkowego doświadczenia i nowe pomysły, dotyczące zombie” - twierdzi Chris Ashton, współzałożyciel Turtle Rock.

Deweloperzy przekonują, że zdają sobie sprawę z trudności zadania, przed którym stoją: „To dotychczas największe wyzwanie dla zespołu. Nasza gra musi się wyróżniać” - tłumaczą.

ld
Wielu graczy uznaje Left 4 Dead za prekursora nowoczesnych strzelanek kooperacyjnych

Choć mogłoby się wydawać, że Back 4 Blood to Left 4 Dead 3, tylko ze zmienioną nazwą, studio dystansuje się od porównań.

„To nasza nowa, oryginalna marka. Strzela się tutaj do zombie, tak jak w Left 4 Dead, ale w Back 4 Blood jest wiele nowych elementów, co czyni tytuł wyjątkowym”.

Za wydanie gry odpowiada Warner Bros. Nie podano jeszcze daty premiery (gra jest wciąż we wczesnej fazie), ale produkcja zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Turtle Rock zapewnia, że nie mamy do czynienia z tytułem free to play ani battle royale. Pojawi się kampania i tryb PvP.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz