Jade Raymond, która niedawno opuściła szeregi EA, poinformowała o dołączeniu do Google. W międzyczasie firma odpowiedzialna za słynną wyszukiwarkę internetową opublikowała tajemniczy zwiastun.

We wpisie na Twitterze deweloperka ogłosiła, że została wiceprezesem wspomnianego koncernu. Nie chciała jednak sprecyzować, czym się zajmie, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia kobiety, najprawdopodobniej skoncentruje się na grach.

Natomiast Google opublikowało krótki zwiastun zapraszający na prezentację, która odbędzie się 19 marca podczas tegorocznego GDC. Film składa się z kilku scen - wspólnym mianownikiem wszystkich ujęć jest światło na końcu korytarza lub drogi.

Niewykluczone, że w trakcie wydarzenia koncern ogłosi własną platformę dla graczy. Nieoficjalne informacje sugerują, że firma pracuje nad Yeti - konsolą oraz usługą opartą na streamowaniu rozgrywki „w chmurze”.

Ważnym elementem inicjatywy może być Project Stream - ujawniona w październiku ubiegłego roku technologia, umożliwiająca udostępnianie rozgrywki w wysokiej jakości za pomocą przeglądarki Chrome. Projekt testowano na przykładzie Assassin's Creed Odyssey.

jade_raymond2
Jade Raymond pomoże Google

Warto zaznaczyć, że niedawno odkryto zarejestrowany przez Google patent na niezapowiedziany kontroler. Dokument sugeruje, że urządzenie zostanie wyposażone w specjalny system powiadomień oraz standardowy układ przycisków.

Źródło: PC Gamer

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki