Wczoraj ogłoszono, że Halo: The Master Chief Collection - zestaw kilku odsłon serii - ukaże się na PC, choć nie tylko w sklepie Microsoftu, ale i na Steamie. Do decyzji odniósł się Phil Spencer, szef działu Xbox w koncernie z Redmond.

Menedżer za pośrednictwem Twittera odpowiedział na komentarz jednego z użytkowników, dotyczący przeniesienia cyklu strzelanek na komputery osobiste. W wiadomości podkreślił, że jego firma chce zagwarantować graczom swobodę.

„Zebraliśmy mnóstwo sugestii od fanów na ten temat i doceniamy cierpliwość ludzi (choć w niektórych wpisach jej nie wykazywali). Bardzo ważne jest dla nas zapewnienie posiadaczom PC wolności wyboru miejsca zakupu” - podkreśla.

halo_steam
Gry z serii Halo na Steamie będą wymagały posiadania konta Xbox Live

Nie jest to na razie jasne, ale wypowiedź Spencera sugeruje, że w przyszłości Microsoft na platformie Valve wyda kolejne swoje produkcje. Na razie na Steamie dostępnych jest kilka tytułów koncernu, w tym Fable Anniversary i Sunset Overdrive.

Gry wchodzące w skład Halo: The Master Chief Collection na PC nie ukażą się jednocześnie, a stopniowo. Najpierw pojawi się Halo Reach, zaś kolejne części zadebiutują w kolejności chronologicznej.

Wersje komputerowe produkcji zadziałają w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 4K. Nie zabraknie również sterowania przystosowanego do myszy i klawiatury, z opcją zmodyfikowania klawiszologii. Do tego szereg ustawień graficznych.

Źródło: Twitter

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki