Devil May Cry 5 to produkcja, której ukończenie zajmuje kilkanaście godzin. Okazuje się jednak, że istnieje możliwość dotarcia do napisów końcowych w nieco ponad 10 minut.

Uwaga - możliwe spoilery!

Na samym początku zabawy Nero stawia czoła Urizenowi, który jest głównym antagonistą gry. Przeciwnik dysponuje znaczną siłą, więc pojedynek wieńczy się zazwyczaj przegraną i wyświetleniem stosownego przerywniku filmowego.

Devil May Cry 5 oferuje jednak opcję wygrania starcia ze wspomnianym demonem. Wraz ze śmiercią oponenta, na ekranie pojawia się sekretne zakończenie, które w zabawny sposób nawiązuje do szybkiego wyeliminowania wroga.

Haczyk jednak tkwi w tym, że pokonanie Urizena za pierwszym podejściem jest prawie niemożliwe. Szanse na zlikwidowanie antagonisty w prologu są znacznie większe w trybie Nowa Gra Plus, gdzie bohaterowie posiadają zdolności i ekwipunek zgromadzone przy poprzedniej rozgrywce.

Co ciekawe, produkcję można ukończyć jeszcze szybciej. W tym celu trzeba jednak odblokować tryb Heaven or Hell, w którym prowadzona postać i przeciwnicy giną po zaledwie jednym ciosie - wystarczy więc wyprowadzić pojedynczy atak.

Zobacz: Devil May Cry 5 - Poradnik, Solucja

Devil May Cry 5 to bezpośrednia kontynuacja gry z 2008 roku, a nie próby resetu cyklu od studia Ninja Theory. Gracze kierują trzema bohaterami: do znanych z poprzednich odsłon Dantego i Nero dołączył niejaki V. Każdy dysponuje unikalnymi zdolnościami.

Źródło: PC GamesN

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki