Devil May Cry 5 z ocenzurowaną sceną na PS4

Wszędzie oprócz Japonii.

W Devil May Cry 5 - najnowszej odsłonie slasherów Capcomu - ocenzurowano jedną ze scen. Przypadek dotyczy jednak wyłącznie wersji na PlayStation 4, skierowanej na rynek zachodni.

Uwaga na spoilery

Chodzi o scenę, w której Dante ratuje Trish z rąk demona. Gdy potwór wypuszcza dziewczynę, okazuje się, że jest naga. W większości wersji - na PC, Xbox One oraz w japońskiej edycji na PS4 - gracze mają okazję przez krótką chwilę zobaczyć pośladki postaci.

Natomiast w zachodniej wersji na PS4 intymną część ciała zasłania efekt graficzny - tzw. flara, która symuluje zachowanie światła w kontakcie z soczewkami obiektywu aparatu lub kamery. Blask pochodzi z reflektora motocykla Dantego.

Nie wiadomo, z jakiego powodu ocenzurowano scenę, jednak fakt, że pośladki zasłonięto tylko w zachodniej wersji na PS4 sugeruje, że deweloperzy zrobili to na prośbę amerykańskiego oddziału Sony.

Co ciekawe, w drugim przypadku - kiedy obiektyw skierowano na wspomnianą część ciała innej postaci - Lady - błysk flary zasłania pośladki w każdej wersji gry.

dmc4
Trish i Lady to postacie znane miłośnikom cyklu

Przypomnijmy, że grze przyznano kategorię wiekową 18+.

Zobacz: Devil May Cry 5 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami