Deweloperzy ze studia From Software opublikowali zwiastun premierowy Sekiro: Shadows Die Twice. To nowa gra twórców Bloodborne oraz serii Dark Souls. Tym razem przenosimy się do świata inspirowanego XV-wieczną Japonią.

Trailer wprowadza do gry, krótko omawiając fabułę i przedstawiając kilka fragmentów rozgrywki - między innymi walki z bossami, z których słynie studio.

Wcielamy się w wojownika, który chce uratować swojego pana z rąk porywaczy oraz zemścić się na oprawcach. Tytułowego Sekiro wyposażono w wielofunkcyjną protezę, służącą wykonywaniu ataków, a także przemieszczaniu się - dzięki funkcji linki z hakiem.

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Od serii Souls grę odróżnia dynamiczniejsza walka, rozwinięte zdolności ruchowe bohatera i opcja skradania się - część wrogów możemy wyeliminować po cichu, nie alarmując pozostałych oponentów.

Premiera 22 marca na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.