Społeczność moderska Resident Evil 2 stworzyła już dziesiątki modów, które wpływały na Mr. X, czyli potężnego przeciwnika, który nieustannie podąża za graczem w wybranych fragmentach przygody. Teraz jednak pojawiła się modyfikacja, usuwająca Tyranta.

Oznacza to, że można przemierzać lokacje, nie martwiąc się o niespodziewane spotkanie z oponentem, a także przyjrzeć się szczegółom otoczenia, co uprzednio mogło być utrudnione.

Co ważne, modyfikacja nie „psuje” gry. W momentach, w których interwencja Mr. X jest kluczowa dla przebiegu fabuły, pojawia się „przyjazny duszek”, zastępujący giganta.

mr
Części graczy nie podoba się nieustanna ucieczka

Modyfikację można pobrać ze strony NexusMods.

Warto przypomnieć o modzie, który wprowadza utwór „X Gon' Give It To Ya” podczas spotkań z Mr. X, a także narzędziu, które zamienia ubiór Tyranta na kąpielówki i okulary przeciwsłoneczne.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz