Wydane przed weekendem Devil May Cry 5 cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy PC. Z danych platformy Steam wynika, że wczoraj liczba jednocześnie aktywnych graczy wyniosła niespełna 89 tysięcy.

To drugi najwyższy wynik w historii tytułów firmy Capcom dostępnych na komputerach osobistych. Liderem wciąż pozostaje Monster Hunter World - w szczytowym momencie w produkcję grało w tym samym czasie nieco ponad 329 tysięcy osób.

Najnowsza odsłona przygód białowłosych łowców demonów wyprzedziła jednak remake Resident Evil 2. Pod koniec stycznia liczba jednocześnie aktywnych graczy w odświeżonej wersji gry z 1998 roku wynosiła 74 tysiące.

dmc_5_v
V to nowa postać w serii

W kontekście wyniku osiągniętego przez Devil May Cry 5 nie dziwi niedawna wypowiedź dyrektora operacyjnego Capcomu - Haruhiro Tsujimoto. W komunikacie opublikowanym na stronie firmy stwierdził, że komputery osobiste są dla wydawcy istotne.

„Udział wersji PC w sprzedaży naszych głównych tytułów wzrasta każdego roku i zamierzamy dążyć do dalszej ekspansji na tej bardzo ważnej dla nas platformie” - napisał menedżer.

Zobacz: Devil May Cry 5 - Poradnik, Solucja

Devil May Cry 5 to bezpośrednia kontynuacja gry z 2008 roku, a nie próby resetu cyklu od studia Ninja Theory. Gracze kierują trzema postaciami: do znanych z poprzednich odsłon Dantego i Nero dołączył niejaki V. Każda dysponuje unikalnymi zdolnościami.

Źródło: PC GamesN, DSO Gaming

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.