Devil May Cry 5 - Genesis (Misja 09): Behemoth, kanion, katakumby, Nobody

Jako V przedzieramy się przez tajemniczy świat, aby zdobyć miecz Spardy.

Po kolejnym, nieudanym starciu z Urizenem w misji Demoniczny Król powrócisz do gry V, który kontynuuje poszukiwania potężnego miecza Spardy.

Rusz przed siebie i zejdź na dół na pierwszą arenę. Już na samym początku spotkasz się z nowym typem przeciwnika - Behemothem. Uważaj na jego szarżę i postaraj się, jak najszybciej zaatakować go silnymi atakami. W pierwszej fazie należy zniszczyć jego pancerz - dopiero wtedy stanie się podatny na ataki.

Po pokonaniu Behemotha i reszty wrogów ruszaj dalej przez odblokowane przejście. Na końcu kanionu znajdziesz ścianę blokującą dalszą drogę. Możesz przywołać Koszmar, żeby ją zniszczyć i przy okazji zdobyć złotą kulę. Dalej możesz kontynuować wzdłuż kanionu za przejściem lub cofnąć się do tunelu z lewej. Druga opcja sprawi, że trafisz na kilka gru przeciwników, ale zapewni też dostęp do czerwonych kul.

046

Po powrocie do kanionu trafisz na lokację z kamiennymi zabudowaniami z lewej. Aby iść dalej należy wybrać drogę z prawej (1). Zanim to uczynisz warto jednak skierować się w lewo (2).

Jest tu przejście zablokowane przez korzenie. Przywołaj Koszmar, który oczyści drogę i umożliwi zdobycie niebieskiej kuli i odkrycie tajnej misji 06. Przy okazji będziesz też musiał rozprawić się z grupą wrogów. Po uczynieniu tego ruszaj w dalszą drogę.

Przejście przez katakbumby

Ścieżka prowadzi do katakumb, gdzie trzeba zmierzyć się z kolejnymi rywalami. Przed wejściem do nich, daleko z prawej strony zobaczysz na podwyższeniu złotą kulę.

047

Zdobędziesz ją później. Po przejściu przez pierwszą część nekropolii dotrzesz do ściany, za którą jest niebieska kula. Ją także zdobędziesz później.

Na razie zeskocz poziom niżej i załatw kolejną grupę. Jeśli przyzwiesz Koszmar, to zniszczy on przejście (3) do tajnej komnaty. Zniszcz w niej nagrobki i pokonaj wrogów, dzięki czemu odblokujesz dostęp do fioletowej kuli (4).

048

Zanim ruszysz dalej warto cofnąć się do poprzedniej lokacji, przejść przez przejście i wskoczyć na kamienną platformę (5) na wprost. Przeskocz z niej na platformę z lewej, a potem coraz wyżej, aż dotrzesz do miejsca z niebieską kulą.

Następnie zeskocz na dół i rusz przed siebie. Na końcu obniżenia w terenie wskocz na górę i ruszaj na wprost.

049

Trafisz do lokacji ze sporą ilością wrogów, w tym z Behemothem (6). Po pokonaniu wszystkich ruszaj dalej. Dotrzesz do areny, gdzie będziesz musiał stawić czoła kolejnej grupie przeciwników, wśród których będą Nożyce Śmierci.

Walka z Nobody i odnalezienie Dantego

Kiedy się z nimi uporasz przejdź na prawo i podnieś złotą kulę. Ruszaj dalej, przechodząc przez wąskie przejście.

050

W końcu dotrzesz na plac z budką telefoniczną, dzięki której możesz odnowić zapasy przed finalnym starciem. Kiedy będziesz gotowy przejdź na kolejny plac, gdzie będziesz musiał stawić czoła nowego rodzajowi wrogów nazywanych Nobody (7).

Ten rodzaj rywali walczy głównie w zwarciu, więc trzymaj się z daleka i pozwól wykończyć ich Cieniowi i Gryfowi. Możesz też skorzystać z Koszmaru, dzięki któremu starcie nie powinno stanowić większego problemu. Po zakończeniu walki V zdobędzie miecz Spardy i odszuka nieprzytomnego Dantego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami