BioWare opublikowało dzisiaj oznaczoną numerem 1.0.3 aktualizację sieciowego Anthem. Twórcy wprowadzili liczne zmiany, w tym związane z systemem odradzania i ekwipunkiem.

Deweloperzy znieśli ograniczenia związane ze wskrzeszaniem własnej postaci przez gracza. Do tej pory podczas niektórych aktywności zabitego bohatera mogli ożywić jedynie towarzysze. Ci jednak nie zawsze są skłonni do pomocy.

Teraz problem zniknie. W zadaniach fabularnych i tak zwanych „misjach agenta” opcja powrotu do walki pojawi się po 10 sekundach od powalenia. W Twierdzach i Legendarnych Kontraktach trzeba poczekać nieco dłużej - 30 sekund.

anthem_javelin
W Anthem dostępne są cztery rodzaje javelinów

Modyfikacji doczekał się również ekwipunek. Postacie na 30. poziomie doświadczenia (maksymalnym) nie trafią już na przedmioty z niższych kategorii, czyli oznaczonych kolorami białym i zielonym.

Udoskonalono także ogólną stabilność strzelanki na wszystkich platformach sprzętowych, dzięki czemu rzadziej powinno dochodzić do awarii i problemów z połączeniem. Do tego ulepszenia dźwięku.

Zobacz: Anthem - poradnik i najlepsze porady

To nie wszystko, ponieważ lista zmian obejmuje możliwość wyruszenia na ekspedycję z dowolnego miejsca w Forcie Tarsis. Poza tym gracze kierujący Kolosem mogą atakować tarczą, która znajduje się na wyposażeniu pancerza, poprzez zniszczalne obiekty.

Anthem dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. To kooperacyjna gra akcji, w której podstawowym elementem rozgrywki są javeliny, a więc zaawansowane kostiumy bojowe, pozwalające między innymi latać w powietrzu.

Źródło: Reddit

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki