PS4 ze specjalnym motywem graficznym na Dzień Kobiet

Aloy, Ellie i inne bohaterki świętują 8 marca.

Z okazji Dnia Kobiet, koncern Sony przygotował specjalny motyw graficzny dla PS4. Dostępna za darmo tapeta przedstawia bohaterki z gier wydawanych na konsolach japońskiej firmy.

Na ilustracji są między innymi Aloy z Horizon Zero Dawn, Ellie z The Last of Us, a także Chloe i Nadine z Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Do tego Kara z Detroit: Become Human oraz Freya z God of War.

Jednocześnie opublikowano materiał poświęcony kobietom pracującym w studiach należących do Sony. W filmie deweloperki z Guerilla Games, Santa Monica, Media Molecule i innych zespołów wypowiadają się o funkcji pań w branży wirtualnej rozrywki.

ps4_motyw_graficzny

Podkreślają, że odgrywają „ważną kreatywna rolę” w każdym aspekcie procesu powstawania gier. Wyjaśniają, że wnoszą „inne poglądy i wartości”, które w istotnym stopniu wpływają na kształt tworzonych produkcji.

- Mamy jeszcze trochę do zrobienia, ale my, ród kobiecy, dotrzemy do celu i jestem dumna, że mogę brać w tym udział - przekonuje Shannon Studstill, kierująca odpowiedzialnym za God of War studiem Santa Monica.

Panie wypowiedziały się również o swoich pierwszych grach. Niektóre zaczęły swoją przygodę z wirtualną rozrywką od klasycznego Ponga, ale inne od GTA: Vice City oraz Day of the Tentacle.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami