Devil May Cry 5 - rozwijanie umiejętności i zakup sprzętu

Zobacz, w jaki sposób rozwijać bohaterów: Nero, V i Dantego.

Ważnym elementem w trakcie rozgrywki w Devil May Cry 5 jest rozwój bohatera. Możemy tego dokonywać za pomocą czerwonych kul, które zdobywamy podczas gry. Służą one za walutę - im więcej ich mamy, tym więcej i lepszych rzeczy możemy kupić.

Samo rozwijanie postaci odbywa się w warsztacie dziewczyny o imieniu Nico, która przewozi go w specjalnej furgonetce. Dostęp do warsztatu zyskujemy pomiędzy wykonywaniem kolejnych misji (opcja Dostosuj) oraz w trakcie samych zadań.

W drugim przypadku należy zlokalizować budkę telefoniczną lub stacjonarny telefon wiszący na ścianie i z niego skorzystać. Po chwili Nico podjedzie swoim pojazdem, a gracz będzie mógł przeznaczyć czerwone kule na zakup interesujących elementów.

Poniżej znajdziecie opis poszczególnych kategorii, jakie są dostępne u Nico.

rozwoj
  1. Umiejętności - znajdziesz tu ulepszenia związane z konkretnym bohaterem. Przykładowo u Nero możesz zainwestować w nowe zdolności (np. szybsze uniki), ulepszyć jego miecz, pistolet albo dokupić miejsce na kolejne poskramiacze demonów.
  2. Poskramiacze - jest to specjalny rodzaj broni, w który za pieniądze możesz zaopatrzyć się u Nico. Pojawiają się tu możliwe do kupienia poskramiacze, które odblokowałeś wraz z postępami w kampanii fabularnej.
  3. Sprzęt - w tym miejscu możesz dysponować posiadanymi przez bohatera poskramiaczami ustalając typy, z jakich chcesz korzystać oraz kolejność, w której mają się pojawiać.
  4. Przedmioty - możliwość dokupowania dodatkowych rzeczy, głównie różnego kul. Płacąc czerwonymi możesz zaopatrzyć się na przykład w niebieskie czy złote.
  5. Posiadane kule - w tym miejscu możesz szybko sprawdzić ilość posiadanych przez bohatera kul złotych, a przede wszystkim czerwonych.
  6. Menu wyboru - po wybraniu którejś z głównych kategorii (1-4) może pojawić się dodatkowe menu. Należy wybrać z niego interesującą nas pozycję i zatwierdzić wybór.
  7. Podmenu - w niektórych przypadkach, na przykład w kategorii Umiejętności (1) z lewej strony wyświetlana jest kategoria ulepszenia, a z prawej konkretne zdolności czy ulepszenia sprzętu. Pamiętaj, że przed zakupem możesz skorzystać z opcji Wypróbuj, dzięki której będziesz mógł przetestować dany element na specjalnym poligonie w Ochłani.
  8. Klawisze nawigacyjne - w tym miejscu wyświetlane są klawisze odpowiedzialne za zatwierdzanie wyborów oraz ich anulowanie.

Uwaga - możliwości i ekran rozwijania postaci może różnić się w zależności od bohatera. Powyższy schemat opiera się na postaci Nero.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami