Ważnym elementem w trakcie rozgrywki w Devil May Cry 5 jest rozwój bohatera. Możemy tego dokonywać za pomocą czerwonych kul, które zdobywamy podczas gry. Służą one za walutę - im więcej ich mamy, tym więcej i lepszych rzeczy możemy kupić.

Samo rozwijanie postaci odbywa się w warsztacie dziewczyny o imieniu Nico, która przewozi go w specjalnej furgonetce. Dostęp do warsztatu zyskujemy pomiędzy wykonywaniem kolejnych misji (opcja Dostosuj) oraz w trakcie samych zadań.

W drugim przypadku należy zlokalizować budkę telefoniczną lub stacjonarny telefon wiszący na ścianie i z niego skorzystać. Po chwili Nico podjedzie swoim pojazdem, a gracz będzie mógł przeznaczyć czerwone kule na zakup interesujących elementów.

Poniżej znajdziecie opis poszczególnych kategorii, jakie są dostępne u Nico.

rozwoj
  1. Umiejętności - znajdziesz tu ulepszenia związane z konkretnym bohaterem. Przykładowo u Nero możesz zainwestować w nowe zdolności (np. szybsze uniki), ulepszyć jego miecz, pistolet albo dokupić miejsce na kolejne poskramiacze demonów.
  2. Poskramiacze - jest to specjalny rodzaj broni, w który za pieniądze możesz zaopatrzyć się u Nico. Pojawiają się tu możliwe do kupienia poskramiacze, które odblokowałeś wraz z postępami w kampanii fabularnej.
  3. Sprzęt - w tym miejscu możesz dysponować posiadanymi przez bohatera poskramiaczami ustalając typy, z jakich chcesz korzystać oraz kolejność, w której mają się pojawiać.
  4. Przedmioty - możliwość dokupowania dodatkowych rzeczy, głównie różnego kul. Płacąc czerwonymi możesz zaopatrzyć się na przykład w niebieskie czy złote.
  5. Posiadane kule - w tym miejscu możesz szybko sprawdzić ilość posiadanych przez bohatera kul złotych, a przede wszystkim czerwonych.
  6. Menu wyboru - po wybraniu którejś z głównych kategorii (1-4) może pojawić się dodatkowe menu. Należy wybrać z niego interesującą nas pozycję i zatwierdzić wybór.
  7. Podmenu - w niektórych przypadkach, na przykład w kategorii Umiejętności (1) z lewej strony wyświetlana jest kategoria ulepszenia, a z prawej konkretne zdolności czy ulepszenia sprzętu. Pamiętaj, że przed zakupem możesz skorzystać z opcji Wypróbuj, dzięki której będziesz mógł przetestować dany element na specjalnym poligonie w Ochłani.
  8. Klawisze nawigacyjne - w tym miejscu wyświetlane są klawisze odpowiedzialne za zatwierdzanie wyborów oraz ich anulowanie.

Uwaga - możliwości i ekran rozwijania postaci może różnić się w zależności od bohatera. Powyższy schemat opiera się na postaci Nero.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.