Devil May Cry 5 - Nero (Misja 01): most, poskramiacz demonów, boss Korzenie Klifota

Przechodzimy przez zawalony wrakami i wrogami most, po czym stajemy do finalnego starcia.

Po zakończeniu prologu, pod koniec którego walczyliśmy z potężnym demonem Urizenem, Nero powrócił na Ziemię. Po scence wprowadzającej przejmiesz kontrolę nad bohaterem i od razu przystąpisz do walki. Zostaniesz też poinformowany o nowym rodzaju broni, czyli poskramiaczu demonów. Pierwszy z nich nazywa się uwertura.

Możesz od razu przetestować go na owadzich rywalach, którzy będą na moście. Pamiętaj też, że jeśli chcesz zdobyć, jak najwięcej punktów pod koniec misji, to należy nie tylko rozprawiać się z wrogami, ale również łączyć ataki w sekwencje, nazywane combosami. Im więcej długich serii wyprowadzisz, tym większy wynik punktowy osiągniesz.

Po rozprawieniu się z pierwszą grupą demonów włączy się kolejny przerywnik, po którym zdobędziesz kolejną umiejętność - przejęcie linką. Dzięki niej możesz błyskawicznie przyciągać do siebie lżejszych wrogów lub szybko zbliżyć się do tych masywniejszych.

004

Po uporaniu się z demonami rusz przed siebie i rozpraw się z wychodzącymi z ziemi pnączami (1), atakując je w czerwone punkty. Po załatwieniu wrogów przejdź przez ulicę zawaloną wrakami aut i zeskocz na niżej położoną część mostu.

Zanim ruszysz dalej warto się odwrócić i nieco cofnąć, aby zdobyć fragment niebieskiej kuli. Zebranie ich czterech na stałe zwiększy poziom zdrowia bohatera.

Boss - Korzenie Klifota

Następnie rusz wzdłuż ulicy, eliminując kolejnych wrogów. W końcu dotrzesz do poważniejszego wroga, czyli Korzeni Klifota.

005

Walka nie jest szczególnie wymagająca, ale ważne jest opanowanie uników (2). Dzięki nim będziesz w stanie odskakiwać przed atakami pnącz (3). Kiedy tylko pojawi się okazja podbiegaj do czerwonego miejsca (4) na ciele przeciwnika i atakuj go.

Możesz je ostrzeliwać z dystansu lub korzystać z miecza. Dobrą taktyką jest też skakanie i wykonywanie serii ciosów z powietrza - w ten sposób stajesz się mniej narażony na wrogie ataki. Kiedy fioletowy pasek zdrowia przeciwnika (5) spadnie do zera, wygrasz starcie i zakończysz bieżącą misję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami